Etat Ekspert / Ekspertka ds. ryzyka stopy procentowej księgi bankowej

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Ekspert/ka ds. ryzyka stopy procentowej księgi bankowej

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: MBŁ18/0422

Jesteśmy zorganizowani – prowadzimy Fundację, która wspiera dzieci w młodzież w nauce matematyki i gramy razem z WOŚP!

Tworzymy know how – w 2020 przeprowadziliśmy 150 warsztatów i szkoleń na uczelniach, dzieląc się wiedzą i inspirując do innowacji.

Dajemy więcej możliwości – prawie 2500 pracowników jest z nami już ponad 10 lat. I zupełnie nas to nie dziwi. Wciąż znajdują nowe możliwości rozwoju i pracy w Grupie mBanku.

Twój zakres obowiązków

  • śledzenie bieżących zmian bilansu Banku i jego otoczenia makroekonomicznego oraz analizę ich wpływ na poziom ryzyka,
  • przeprowadzanie analiz strategii i symulacji scenariuszowych, oraz ochronę bilansu banku w czasie największej niepewności inflacyjnej od 20 lat,
  • wsparcie Zarządu i Komitetów Banku w ustaleniu apetyt na ryzyko i odpowiedniego zestawu limitów,
  • współpracę z jednostkami biznesowymi zaangażowanymi w kształtowanie bilansu,
  • wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem oraz we współpracy z zespołem Scrumowym,
  • rozwój oraz optymalizację narzędzi,
  • wsparcie ambitnego projektu wdrożenia nowego systemu do pomiaru ryzyka stopy procentowej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe w zakresie metod ilościowych, matematyki finansowej lub finansów (certyfikat FRM, PRM lub GARP będzie dodatkowym atutem),
  • doświadczenie w obszarze ryzyka finansowego/ skarbu / rynków finansowych,
  • znajomość wymogów regulacyjnych dla ryzyka płynności,
  • zainteresowanie tematami sektora bankowego, rynkami finansowymi i zarządzaniem bilansem,
  • znajomość środowiska SAS / umiejętność korzystania z baz danych za pomocą języka SQL,
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w mowie i piśmie,
  • otwartość na wyzwania i aktywne poszukiwanie rozwiązań napotkanych problemów,
  • nastawienie na rozwój i poszerzanie wiedzy,
  • zdolności analityczne poparte spojrzeniem na szerszą perspektywę działania organizacji,
  • otwartość na pracę w różnorodnym zespole, dzielącym się wiedzą i doświadczeniem,
  • chęć uczestniczenia w pracach zespołów w formule Agile.