kandydatów

Etat Ekspert informatyk - starszy programista

Firma: Instytut Badań Edukacyjnych miejsce pracy: Warszawa

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) jest placówką badawczą prowadzącą interdyscyplinarne badania naukowe oraz projekty wdrożeniowe dotyczące funkcjonowania i efektywności systemu edukacji w Polsce, a także powiązań edukacji z rynkiem pracy. Instytut uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, przygotowuje raporty, sporządza ekspertyzy oraz pełni funkcje doradcze. W Instytucie pracuje 280 osób zajmujących się edukacją i rynkiem pracy, w tym uczeniem się przez całe życie. Zatrudniamy socjologów, psychologów, pedagogów, ekonomistów i politologów. Nasi pracownicy to w większości wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający bogate doświadczenie zawodowe obejmujące prace badawcze i wdrożeniowe, współpracę z partnerami społecznymi, w tym biznesem, a także pracę dydaktyczną, pracę w administracji publicznej, marketingowych organizacjach badania rynku i opinii oraz organizacjach pozarządowych.

W związku z realizacją projektu pozakonkursowego “Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (etap 2)”, Instytut Badań Edukacyjnych poszukuje osoby na stanowisko:

Ekspert informatyk - starszy programista
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: ZRK2/Z4/463/Ekspert informatyk-starszy programista/0604
Główne obowiązki:

Osoba zatrudniona na stanowisku Ekspert informatyk - starszy programista będzie współtworzyła oprogramowanie oraz wdrażała nowe narzędzia i funkcjonalności w projekcie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji jako głównego elementu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK), takich jak m.in.:

  • współtworzenie oraz realizacja oprogramowania;
  • współpraca przy usługach informatycznych zaplanowanych w ramach projektu;
  • zaprojektowanie i wykonanie architektury nowych aplikacji
  • wdrażanie nowych narzędzi, funkcjonalności i rozwiązań
  • przeprowadzanie testów funkcjonalności oprogramowania
  • nadzór nad zewnętrznymi testami oprogramowania
  • nadzór nad wersjonowaniem aplikacji i kodu źródłowego
  • współpraca z ekspertem kluczowym oraz liderem projektu i pracownikami projektu, głównie z zadania 4;
  • współpraca z innymi zadaniami projektu oraz z zespołami projektów ZSK w celu realizacji działań przewidzianych w Zadaniu 4.
Wymagania wobec kandydatów i kandydatek:
  • doświadczenie zawodowe w projektowaniu interaktywnych aplikacji min. 5 lat,
  • bardzo dobra znajomość HTML, PHP7, frameworka Laravel, frameworka Yii, Pythona, JavaScript (React), SQL, środowiska Node.js.
  • umiejętności projektowania grafiki na potrzeby tworzonych projektów, debugowania i rozbudowy obcych aplikacji,
  • samodzielność w realizacji zadań, skrupulatność i terminowość,
  • dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie z uwzględnieniem słownictwa specjalistycznego.
  • umiejętność dobrej organizacji pracy (prace programistyczne nad kilkoma aplikacjami jednocześnie),
  • wiedza na temat Responsive Web Design.
  • Mile widziana: znajomość systemów kontroli wersji (np. Git, SVN), doświadczenie w budowie RESTful API oraz wdrożenia ePUAP.
Oferujemy:
  • pakiet benefitów, tj. karta Medicover Sport, ZFŚS;
  • możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z ubezpieczenia grupowego oraz prywatnej medycyny pracy;
  • udział w nowatorskich projektach z dziedziny polityki edukacyjnej, w tym w doskonaleniu ich założeń;
  • unikatową możliwość uczestniczenia w tworzeniu rozwiązań edukacyjnych;
  • wysoki poziom dynamiki i samodzielności działania w odniesieniu do założeń projektu.
Warunki zatrudnienia:
  • wymiar etatu:1.00;
  • umowa o pracę na 3 - miesięczny okres próbny, a następnie na czas realizacji projektu do 31.03.2023,
  • wynagrodzenie podstawowe: 10 040.00 zł brutto
  • system czasu pracy: podstawowy; praca w „trybie hybrydowym”