kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 97506

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Uczestniczy w tworzeniu podstaw polityki ministra właściwego ds. finansów publicznych w zakresie współpracy międzynarodowej dotyczącej wymiany informacji podatkowych oraz wdrażania krajowej strategii wymiany informacji podatkowych.
  • Bierze udział w opracowywaniu dokumentów na posiedzenia i w ramach prac grup roboczych oraz komitetów roboczych UE i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w zakresie wymiany informacji podatkowych.
  • Uczestniczy w pracach związanych z procesem legislacyjnym, mającym za cel zapewnienie spójnych rozwiązań legislacyjnych obejmujących międzynarodową wymianę informacji podatkowych, w tym opracowuje projekty założeń ustaw, projekty ustaw oraz projekty innych aktów prawnych. Opracowuje uzasadnienia i oceny skutków regulacji.
  • Bierze udział w dokonywaniu wyjaśnień o charakterze interpretacyjnym przepisów ustawy z dnia 9 października 2015 r. o wykonywaniu Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej, a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych, jak również wdrożenia ustawodawstwa FATCA.
  • Uczestniczy w bieżącej analizie prawa UE oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), pod kątem wprowadzenia zmian do prawa polskiego w obszarze wymiany informacji podatkowych.
  • Bierze udział w opracowywaniu projektów odpowiedzi na interpelacje oraz zapytania, dezyderaty, opinie, sprawozdania, uchwały, interwencje posłów i senatorów, a także na wystąpienia innych instytucji w zakresie wymiany informacji podatkowych.
  • Uczestniczy w opracowywaniu od strony merytorycznej konferencji, seminariów, warsztatów i innych spotkań międzynarodowych dotyczących wymiany informacji podatkowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku ekonomia lub prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze podatków lub współpracy międzynarodowej lub administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym płynne posługiwanie się językiem, również przy tworzeniu wypowiedzi pisemnych, w zakresie realizowanych zadań
  • Znajomość polskiego prawa podatkowego (PIT, CIT, Ordynacja podatkowa)
  • Znajomość zasad współpracy międzynarodowej
  • Znajomość zasad techniki legislacyjnej
  • Umiejętność interpretacji i stosowania przepisów prawa
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu prawa podatkowego, prawa spółek lub spraw międzynarodowych
  • Znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi dotyczących realizowanych zadań
  • Znajomość międzynarodowego prawa podatkowego
  • Znajomość prawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy
  • Znajomość prawa spółek