kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Główny Urząd Miar w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Główny Urząd Miar w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 98487

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.

W budynku znajduje się winda, są także łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • Oblicza i odprowadza dochody GUM do Ministerstwa Finansów.
  • Prowadzi rejestr sprzedaży VAT, sporządza comiesięczne deklaracje dla podatku od towarów i usług oraz informacje podsumowujące o dokonanych wewnątrz wspólnotowych dostaw/nabycia towarów, sporządza przelewy podatku do urzędu skarbowego.
  • Kontroluje pod względem formalno-rachunkowym oraz dekretuje wszystkie dokumenty księgowe na właściwe rodzaje i paragrafy klasyfikacji budżetowej.
  • Księguje dowody księgowe na kontach syntetycznych i analitycznych.
  • Uzgadnia zapisy na kontach syntetycznych i analitycznych.
  • Codziennie rozlicza wpłaty dokonane przez kontrahentów Urzędu i kontaktuje się z nimi w celu wyjaśnienia rozbieżności z tytułu dokonanych wpłat w tym opłat, wynagrodzeń oraz zleceń.
  • Wystawia i ewidencjonuje noty odsetkowe.
  • Bierze udział w doskonaleniu procedur oraz przedstawia propozycje modyfikacji już istniejących, opiniuje projekty ustaw, rozporządzeń.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w księgowości
  • Dobra znajomość ustawy o podatku od towarów i usług
  • Dobra znajomość ustawy o rachunkowości
  • Dobra znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Dobra znajomość ustawy ordynacja podatkowa
  • Dobra znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz aktów wykonawczych
  • Dobra znajomość ustawy Prawo o miarach
  • Umiejętność obsługi programu finansowo - księgowego
  • Umiejętność prowadzenia ksiąg rachunkowych
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych i budżetowych w jednostkach budżetowych
  • Umiejętność obsługi bankowości elektronicznej
  • Umiejętność księgowania na kontach
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office, w szczególności MS Excela
  • Umiejętności: współpracy, komunikacji, organizacji pracy, zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu księgowości, sprawozdawczości, prowadzenia ksiąg rachunkowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywny
  • Umiejętność obsługi bankowości elektronicznej NBP
  • Umiejętność obsługi systemu finansowo-księgowego QUORUM F-K
  • Umiejętność obsługi Informatycznego Systemu Obsługi Budżetu Państwa TREZOR