Etat Starszy specjalista ds. systemu prawa lotniczego w Departamencie Prawno - Legislacyjnym

Firma: Urząd Lotnictwa Cywilnego miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 6989286, z dnia 2022-05-12

Urząd Lotnictwa Cywilnego jest organem centralnej administracji rządowej właściwym w sprawach lotnictwa cywilnego. Powołany na mocy ustawy Prawo Lotnicze z dnia 3 lipca 2002 r. Prezes Urzędu w tym zakresie wykonuje podstawową i niezbywalną funkcję organu administracji lotniczej i władzy lotniczej, polegającą m.in. na przyznawaniu uprawnień, wydawaniu zgód i innych rozstrzygnięć w sprawach lotnictwa cywilnego na podstawie przepisów prawa lotniczego, przepisów Unii Europejskiej oraz przepisów międzynarodowych.

Starszy specjalista ds. systemu prawa lotniczego w Departamencie Prawno - Legislacyjnym

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: LEP-2/3-29/2022

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku:

  • bierze udział w inicjowaniu, przygotowaniu i opiniowaniu projektów aktów prawnych
  • bierze udział w przygotowaniu projektów opinii prawnych w odpowiedzi na zapytania skierowane przez pracowników innych komórek organizacyjnych Urzędu oraz przez podmioty i instytucje zewnętrzne
  • analizuje i przygotowuje materiały niezbędne do przedstawienia i obrony stanowiska Urzędu w trakcie konferencji uzgodnieniowych oraz Komisji Prawniczych
  • bierze udział w posiedzeniach Komisji Prawniczych i innych spotkaniach międzyresortowych
  • opiniuje projekty aktów prawnych w ramach legislacji zewnętrznej i bierze udział w spotkaniach międzyresortowych
  • bierze udział w spotkaniach organizowanych przez komórki organizacyjne Urzędu z podmiotami zewnętrznymi dotyczących kwestii merytorycznych, lecz wymagających wsparcia prawnego
  • bierze udział w spotkaniach organizowanych przez organizacje międzynarodowe dotyczące kwestii merytorycznych w celu wypracowania projektu aktu prawnego.

Wymagania

  • Wykształcenie: wyższe prawnicze
  • Doświadczenie zawodowe w obszarze legislacji
  • Wiedza z zakresu systemu prawa lotniczego i działalności Urzędu Lotnictwa Cywilnego
  • Znajomość prawa konstytucyjnego, cywilnego materialnego, europejskiego instytucjonalnego oraz procedury administracyjnej
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Kompetencje behawioralne:współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, orientacja na klienta/interesanta, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Oferujemy

  • dodatek do wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat (do 20 %)
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „13-tka”)
  • nagrody uznaniowe
  •  dodatki zadaniowe
  • benefity o charakterze socjalnym (karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych, dofinansowanie do wypoczynku pracowników, pożyczki, zapomogi losowe)
  • możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie oraz pakietu medycznego
  • elastyczny czas pracy - rozpoczynanie pracy w godz. 7.00 - 9.00
  • stabilność zatrudnienia, gwarantującą  poczucie bezpieczeństw
  • przestrzeganie Kodeksu pracy i poszanowanie wszelkich praw pracowniczych
  • terminową wypłatę wynagrodzeń i innych  świadczeń finansowych
  • pracę w interdyscyplinarnych zespołach z pasjonatami i ekspertami z dziedziny lotnictwa
  • szerokie możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji