kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Radca prawny
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 98611

Warunki pracy

- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,

- kontakt z klientem zewnętrznym,

- budynek dostosowany pod względem architektonicznym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • ma następujące zadania:
  • Świadczenie pomocy prawnej obejmującej przygotowanie i uzgodnienia treści projektów aktów prawnych i innych dokumentów rządowych
  • Świadczenie pomocy prawnej w postaci sporządzania opinii prawnych do projektów aktów prawnych kierowanych do Biura Ministra w ramach uzgodnień wewnętrznych
  • Formułowanie zaleceń i opinii prawnych dla członków kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie procedowanych aktów prawnych
  • Analiza prawna materiałów i formułowanie opinii prawnych względem dokumentów legislacyjnych z zakresu procesu legislacyjnego Unii Europejskiej
  • Wsparcie Wydziału Analiz w zakresie wykonywania analizy formalno-prawnej pism, wniosków, zapytań, próśb o podjęcie interwencji kierowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości (również w języku angielskim)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z tworzeniem lub stosowaniem prawa

  • Uprawnienia radcy prawnego
  • Znajomość przepisów prawa, w szczególności: kc, kpc, kpa, kk, kpk, kp, ustawy o służbie cywilnej, ustawy o Sądzie Najwyższym, ustawy - Prawo ustroju sądów powszechnych, ustawy o radcach prawnych
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej, Regulaminu pracy Rady Ministrów, ustawy o Radzie Ministrów
  • Znajomość i umiejętność obsługi programów prawniczych (LEX, Legalis) oraz pakietu MS Office
  • Zorientowanie na osiąganie celów, Doskonalenie zawodowe, Identyfikacja z misją urzędu, Pozytywne podejście do klienta, Otwartość na zmiany, Komunikacja, Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, Myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończona aplikacja radcowska
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2