kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 99155

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • zagrożenie korupcją

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Opracowuje interpretacje aktów prawnych oraz opinii w zakresie zobowiązań finansowych zaliczanych do państwowego długu publicznego
  • Uczestniczy w opracowywaniu projektów aktów prawnych i umów dotyczących należności i zobowiązań finansowych Skarbu Państwa
  • Przygotowuje i uczestniczy w wybranych postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego
  • Uczestniczy w pracach nad harmonizacją polskiej metodologii dotyczącej zobowiązań i należności finansowych zgodnych z metodologią, zasadami, definicjami wynikającymi z regulacji z zakresu Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych (ESA/2010)
  • Uczestniczy w pracach legislacyjnych dotyczących regulacji systemowych w zakresie metodologii zobowiązań
  • Uczestniczy w opracowywaniu regulacji rynku finansowego, w tym w zakresie dostosowywania do prawa wspólnotowego, dotyczących Skarbu Państwa jako emitenta i zarządzającego długiem publicznym
  • Współpracuje i uczestniczy w sprawach regulacji unijnych dotyczących rynku finansowego, które pośrednio mogą mieć wpływ na rynek skarbowych papierów wartościowych
  • Uczestniczy w sprawach związanych z Umową Definitywną pomiędzy Skarbem Państwa i Fabryką Samochodów Małolitrażowych S.A. a FIAT Auto Sp. A. Turyn

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prawa finansowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne posługiwanie się językiem w mowie i piśmie w celu realizacji zadań
  • Znajomość przepisów prawa cywilnego
  • Znajomość finansów publicznych
  • Znajomość rynku kapitałowego
  • Znajomość prawa zamówień publicznych
  • Umiejętność analizowania i interpretacji prawa
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność negocjacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe