kandydatów

Etat Główna Księgowa / Główny Księgowy

Firma: Candellux Lighting Sp. z o.o. miejsce pracy: Wołomin

Ogłoszenie numer: 7063962, z dnia 2022-05-26

Firma Candellux Lighting Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie produkcji i dystrybucji artykułów branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Jest jedną z dynamiczniej rozwijających się firm na rynku oświetleniowym w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

Obecnie poszukuje energicznego i zmotywowanego do działania kandydata na stanowisko:

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Miejsce pracy: Wołomin

Opis stanowiska

  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawnymi
  • Odpowiedzialność za poprawne i terminowe sporządzanie sprawozdań finansowych oraz deklaracji i zeznań podatkowych, sprawozdań GUS i innych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Bieżące uzgadnianie i analiza kont księgowych zapewniające ich prawidłowość
  • Przygotowywanie i prowadzenie dokumentacji podatkowej i statystycznej
  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości oraz procedur księgowo-podatkowych
  • Analiza regulacji podatkowych, interpretacja orzeczeń sądowych oraz ich implementacja
  • Sporządzanie raportów, sprawozdań i analiz
  • Wypełnianie wewnętrznych ustaleń w zakresie księgowości
  • współpraca przy wnioskach o dofinansowanie z zakresie finansowo-księgowym.
  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości
  • przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu
  • optymalizacja procesów księgowych i obiegu dokumentów (inicjowanie zmian w oparciu o systemy IT lub zmiany organizacyjne)

Wymagania

  • Minimum 5 letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego
  • Doświadczenie w przejmowaniu ksiąg od biura rachunkowego i ich weryfikacji
  • Mile widziany Certyfikat Ministerstwa Finansów
  • Biegła znajomość przepisów podatkowych oraz prawa handlowego z umiejętnością ich praktycznego stosowania
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych
  • Bardzo dobra znajomość obsługi programów księgowych klasy ERP i Excel- warunek konieczny
  • Rzetelność, samodzielność i zaangażowanie w powierzone obowiązki
  • Współpraca na zasadach współpracy biznesowej (działalność gospodarcza)

Oferujemy

  • Praca w miłej atmosferze z ambitnym, dynamicznym zespołem
  • Ciekawa i odpowiedzialna praca w stabilnej firmie, nawet w obecnej sytuacji