kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 100139

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku pracy przy monitorach ekranowych,
praca na tym stanowisku związana jest z odbywaniem wyjazdów służbowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac,
praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
praca w systemie telepracy, praca hybrydowa,
nietypowe godziny pracy (w tym dyżury).

Zakres zadań

  • Instaluje, konfiguruje, prowadzi monitoring oprogramowania serwerowego oraz wdraża nowe wersje,
  • Rozwiązuje problemy wpływające na funkcjonowanie systemów serwerowych, instaluje poprawki oraz nowe funkcjonalności,
  • Prowadzi bieżący monitoring pracy serwerów wraz z przydzieloną do nich infrastrukturą techniczno-systemową pod kątem poziomu dostępności, ciągłości i zgodności z obowiązującymi wymaganiami,
  • Analizuje pojawiające się incydenty dotyczące serwerów i przydzielonej do nich infrastruktury techniczno-systemowej w oparciu o komunikaty z systemów komputerowych i narzędziowych oraz raportów z innych komórek departamentu,
  • Administruje, konfiguruje i monitoruje serwery plików, przyznaje i modyfikuje uprawnienia do zasobów wykorzystywanych przez pracowników urzędu,
  • Wspiera pracowników pierwszej linii wsparcia w zadaniach oraz w rozwiązywaniu złożonych problemów dotyczących systemów i aplikacji użytkowników oraz systemów branżowych,
  • Prowadzi nadzór i koordynuje prace zewnętrznych firm serwisowych,
  • Opiniuje oraz przygotowuje dokumenty pod kątem wymagań informatycznych w związku z realizowanymi projektami dot. zaawansowanych rozwiązań informatycznych oraz uczestniczy w pracach komisji przetargowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w roli samodzielnego administratora systemów IT,
  • znajomość języka angielskiego technicznego z obszaru IT na poziomie B1,
  • praktyczna znajomość administrowania usługami Microsoft Active Directory, DNS, ADFS, WAP;
  • praktyczna znajomość w administrowaniu systemami Windows Server
  • praktyczna znajomość w administrowaniu usługami Microsoft Hyper-V oraz Vmware;
  • praktyczna znajomość w administrowaniu usługą Microsoft Sharepoint oraz Sharepoint Online;
  • praktyczna znajomość rozwiązań chmurowych (Microsoft Azure Active Directory, Virtual Machines, Microsoft Intune, Microsoft Teams)
  • praktyczna znajomość Microsoft Powershell;
  • kompetencje: komunikacja, współpraca, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość angielskiego na poziomie B2,
  • znajomość administracji Microsoft Exchange;
  • znajomość rozwiązań macierzowych klasy enterprise
  • znajomość rozwiązań do wykonywania kopii zapasowych klasy enterprise
  • znajomość od strony administracji systemu EZD PUW;
  • znajomość systemu Solarwinds monitorowanie i zarządzanie środowiskami IT;
  • znajomość systemu Microsoft System Center Configuration Manager (SCCM);
  • znajomość obsługi Microsoft SQL;