kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 100231

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • będzie prowadzić obsługę procesu legislacyjnego w obszarze pomocy publicznej na restrukturyzację,
  • będzie prowadzić postępowania administracyjne i pozaadministracyjne, m.in. (prowadzenie procedury odwoławczej, prowadzenie postępowań egzekucyjnych w administracji, prowadzenie cywilno-prawnych postępowań egzekucyjnych),
  • będzie monitorować stan prawny i orzecznictwa w ramach Wydziału,
  • będzie przygotowywać i aktualizować dokumenty dotyczące realizacji programu/ -ów (w tym: szczegółowy opis osi priorytetowych programu operacyjnego, wzory umów, wytyczne, zalecenia, rekomendacje),
  • będzie koordynować i/ lub brać udział w procesie decyzyjnym w Unii Europejskiej w ramach kompetencji Ministerstwa, w tym będzie (opracowywać stanowiska Ministerstwa w sprawach związanych z członkostwem w Unii Europejskiej, opiniować dokumenty związane z członkostwem w Unii Europejskiej, brać udział w spotkaniach i posiedzeniach związanych z członkostwem w Unii Europejskiej),
  • będzie organizować spotkania i wydarzenia krajowe/ międzynarodowe Ministerstwa,
  • będzie przygotowywać odpowiedzi na wnioski o udostepnienie informacji publicznej/inne wnioski i zapytania.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obsłudze prawnej.
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • wiedza z zakresu postępowania administracyjnego oraz postępowania egzekucyjnego w administracji,
  • umiejętność tworzenia pism w postępowaniu administracyjnym i postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
  • wiedza z zakresu pomocy publicznej,
  • wiedza z zakresu prawa restrukturyzacyjnego,
  • znajomość procesu legislacyjnego polskiego,
  • wiedza z zakresu regulacji zawodu rzecznika patentowego,
  • wiedza z zakresu prawa własności przemysłowej
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja,
  • rzetelność, myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończona aplikacja radcowska lub adwokacka lub w trakcie jej trwania.