kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 100573

Warunki pracy

  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,

  • miejsce pracy: drzwi wewnętrzne i do pokoi biurowych o szer. 90 cm bez progów,

  • Urząd Zamówień Publicznych wynajmuje 4 piętra w budynku 8-piętrowym,

  • na każdym piętrze wynajmowanej przez Urząd powierzchni znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych,

  • w budynku jest 5 wind,

  • wejście do budynku przez drzwi dwuskrzydłowe,

  • budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • prowadzi obsługę płacową pracowników, osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (umowy cywilnoprawne), w tym obsługę Rady Zamówień Publicznych i wynagrodzeń finansowanych/ współfinansowanych ze środków budżetów europejskich
  • nalicza wynagrodzenie chorobowe, zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie i świadczenia rehabilitacyjne pracowników oraz dokonuje potrąceń zaliczek podatku dochodowego od osób fizycznych, składek ZUS, FP, PPK oraz innych potrąceń
  • obsługuje płatności w systemach bankowości elektronicznej, w tym przygotowuje polecenia przelewów z list wynagrodzeń oraz dot. należnych składek ZUS i zaliczek do Urzędu Skarbowego
  • prowadzi obsługę i ewidencję finansowo-księgową w zakresie wynagrodzeń pracowników, zawartych umów cywilnoprawnych oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • prowadzi dokumentację płacową pracowników i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (umowy cywilnoprawne), w tym sporządza PIT-4R, PIT-11
  • realizuje obowiązki sprawozdawcze i informacyjne w zakresie dot. wynagrodzeń i innych świadczeń, w szczególności w zakresie sprawozdawczości GUS (Z-03, Z-06, Z-14), DEK-I-A PFRON, KPRM dot. wynagrodzeń w służbie cywilnej
  • sporządza zaświadczenia o wysokości wynagrodzenia do celów emerytalnych, rentowych i inne zaświadczenia o zarobkach w celu realizacji wniosku pracownika albo przedłożenia uprawnionym instytucjom i organom państwa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 1 roku doświadczenie w naliczaniu wynagrodzeń
  • Wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych, podatku dochodowego od osób fizycznych, świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa, pracowniczych planów kapitałowych, prawa pracy
  • Wiedza z zakresu rozliczania umów cywilnoprawnych
  • Znajomość MS Excel
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie w naliczaniu wynagrodzeń w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Doświadczenie w obsłudze programu Symfonia ERP Kadry i Płace
  • Doświadczenie w obsłudze programu Finanse i Księgowość Symfonia
  • Przeszkolenie w zakresie naliczania wynagrodzeń w programie Symfonia