kandydatów

Etat Naczelnik wydziału

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik wydziału
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 100609

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe - kilka razy w roku

  • reprezentowanie urzędu na zewnątrz – prelekcje podczas seminariów, spotkań, konferencji

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • Zarządza podległym wydziałem.
  • Projektuje systemy IT w zakresie zadań realizowanych w Departamencie (m.in. wytwarza i/ lub zatwierdza modele analityczne, projektowe, projektuje architekturę i interfejs systemu, programuje testowanie systemu).
  • Wdraża systemy IT w zakresie zadań realizowanych w Departamencie (m.in. przygotowuje plan i harmonogram wdrożenia systemu IT, przygotowuje i udostępniania infrastrukturę i warstwy aplikacji, przeprowadza szkolenia dla użytkowników, wspiera użytkowników w czasie wdrażania systemu IT).
  • Bierze udział w procesie decyzyjnym w Unii Europejskiej w ramach kompetencji Ministerstwa ( w tym: opiniuje dokumenty związane z członkostwem w Unii Europejskiej, uczestniczy w spotkaniach i posiedzeniach, opracowuje i uzgadnia stanowiska Ministerstwa, monitoruje i analizuje zobowiązania wynikające z procesu decyzyjnego w Unii Europejskiej, przygotowuje i uzgadnia dokumenty podsumowujące).
  • Zarządza projektami związanymi z gospodarką cyfrową, realizowanymi w Departamencie.
  • Zarządza serwisami internetowymi/profilami społecznościowymi związanymi z zadaniami Wydziału.
  • Prowadzi obsługę interpelacji i zapytań poselskich.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze e-administracji, w tym rok na stanowisku samodzielnym lub w kierowaniu zespołem
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Znajomość dokumentów programowych, planów i strategii dotyczących społeczeństwa informacyjnego, informatyzacji administracji państwowej i gospodarki.
  • Znajomość prawa zamówień publicznych.
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych.
  • Znajomość zasad uniwersalnego projektowania, w tym zasad projektowania usług zorientowanych na użytkownika.
  • Zarządzanie ludźmi.
  • Myślenie analityczne.
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe