kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 100746

Warunki pracy

Warunki pracy:

- praca biurowa w siedzibie urzędu

- użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością - brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową

- brak windy

- stanowisko pracy usytuowane jest na I piętrze budynku

- pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami

- stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Nalicza wynagrodzenia, zasiłki ZUS wynikające z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa i sporządza listę płac wynagrodzeń pracowników NDAP, rozlicza umowy o dzieło i zlecenie oraz na ich podstawie przygotowuje przelewy płacowych w systemie NBP.
  • Sporządza deklaracje (miesięczne i roczne) w celu wypełnienia obowiązków ustawowych oraz prowadzenie rozliczeń z ZUS i urzędami skarbowymi - deklaracje do US, ZUS.
  • Analizuje i dekretuje rozrachunki z pracownikami, oraz zleceniobiorcami, dekretacje zaangażowania oraz wydatków w zakresie wynagrodzeń i pochodnych od wynagrodzeń w układzie zadaniowym i według klasyfikacji budżetowej.
  • Analizuje wynagrodzenia i przedstawia wyniki głównemu księgowemu, współpracuje z komórką ds kadr w planowaniu i wykonaniu budżetu w zakresie płac.
  • Prowadzi, ewidencjonuje i rozlicza kasę NDAP zgodnie z instrukcją gospodarki kasowej.
  • Prowadzi księgi rachunkowe NDAP w zakresie wydatków NDAP - dysponenta III stopnia w celu zachowania zgodności księgowań z ustawą o finansach publicznych i ustawą o rachunkowości.
  • Sporządza sprawozdania dla GUS zgodnie z nałożonym obowiązkiem sprawozdawczym.
  • Przeprowadza kontrolę w jednostkach podległych w zakresie planowania oraz zaangażowania środków na wynagrodzenia oraz prawidłowości naliczania wynagrodzeń.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne w zakresie finansów lub w rachunkowości lub prawnicze lub administracyjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej w obszarze finansowym lub prawniczym lub administracyjnym
  • znajomość Kodeksu pracy.
  • znajomość przepisów o służbie cywilnej.
  • znajomość ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  • znajomość ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
  • znajomość ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
  • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • bardzo dobra znajomość aplikacji biurowych (Excel, World).
  • umiejętność pracy w zespole; komunikatywność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi programu Płatnik.
  • umiejętność obsługi programu finansowo-księgowego linii Progman - Płace i Finanse Premium.