Etat Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. compliance

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

(Starszy/a) specjalista/tka ds. compliance

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: ASZ/060/0521

Do Departamentu Compliance w mBanku Hipotecznym poszukujemy osoby, która w roli (Starszego) Specjalisty/tki ds. Compliance wesprze obecny zespół w zadaniach dotyczących  zapewnienia zgodności działalności Banku oraz przeciwdziałania przestępczości finansowej.

Jakie jeszcze zadania czekają na Ciebie w tej roli?

  • Ocena i zapewnienie zgodności działalności Banku z przepisami prawa oraz wytycznymi
  • Realizacja procesu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu
  • Udział w programie przeciwdziałania nadużyciom, w tym analiza zgłoszeń oraz dowodów w sprawie nadużyć zewnętrznych i wewnętrznych
  • Udzielanie odpowiedzi w zakresie informacji objętych tajemnicą bankową
  • Realizacja zadań wynikających z funkcji kontroli drugiej linii obrony, w tym niezależne monitorowanie oraz raportowanie o wynikach monitorowania, odpowiedzialność za zapewnienie aktualnych informacji w matrycy funkcji kontroli
  • Tworzenie, wdrażanie i aktualizowanie procedur i polityk wewnętrznych w zakresie Compliance
  • Opiniowanie wewnętrznych dokumentów w celu zapewnienia zgodności z przepisami i wytycznymi
  • Udział w projektach biznesowych i IT z zakresu Compliance

Nasze wymagania:

  • Kilkuletnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w banku
  • Wykształcenie wyższe (preferowane prawo, ekonomia, finanse)
  • Wiedza i doświadczenie z zakresu kontroli wewnętrznej oraz zarządzania ryzykiem braku zgodności w banku
  • Znajomość przepisów prawa sektora bankowego, w tym z zakresu AML/CTF, KYC, przeciwdziałania nadużyciom
  • Umiejętność analitycznego myślenia, dociekliwości i wnikliwości w samodzielnym poszukiwaniu rozwiązań
  • Dobra znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • Dokładność i skrupulatność w wykonywaniu powierzonych zadań

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w mBanku Hipotecznym
  • współpracę z niewielkim, ale dobrze zgranym pięcioosobowym zespołem w Departamencie Compliance
  • możliwość pracy w modelu hybrydowym
  • pakiet benefitów składający się m.in. z: prywatnej opieki zdrowotnej, karty sportowej, funduszu socjalnego, oferty Premium produktów bankowych mBanku, bezpłatnego dostępu do Linkedin Learning, parking pracowniczy
  • mobilne narzędzia do nauki oraz rozwoju kompetencji
  • wsparcie w opracowaniu indywidualnych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa
  • możliwość współpracy z wyjątkowymi specjalistami z dużym doświadczeniem w swoich dziedzinach