kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 102260

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • Opracowuje i uzgadnia projekty założeń projektów ustaw, projektów ustaw lub rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących ochrony zdrowia zwierząt wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji (OSR), w tym uczestniczy w wypracowaniu konkretnych propozycji rozwiązań prawnych na podstawie założeń przyjętych przez Radę Ministrów, celem zapewnienia zgodności prawa krajowego z prawem UE oraz zapewnienia podstaw prawnych określających zasady monitorowania, nadzoru, wykrywania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (z wyłączeniem chorób, dla których sporządza się plany gotowości ich zwalczania, z wyjątkiem BSE), umożliwiających realizację programów dotyczących chorób zakaźnych zwierząt opracowywanych przez Głównego Lekarza Weterynarii, regulujących wymagania weterynaryjne dla podejmowania i prowadzenia działalności nadzorowanej przez Inspekcję Weterynaryjną oraz obrotu, tranzytu i handlu zwierzętami, ze szczególnym uwzględnieniem drobiu, AHL oraz zoonoz i czynników zoonotycznych,
  • Współpracuje z instytucjami Unii Europejskiej w procesie opracowywania i przyjmowania prawa pochodnego tworzonego przez te instytucje (akty ustawodawcze, delegowane, wykonawcze i inne akty normatywne),
  • Uczestniczy w procesie dokonywania oceny wpływu regulacji prawnych celem dostarczenia informacji pozwalających na uzasadnienie potrzeby wprowadzania do polskiego porządku prawnego regulacji dotyczących ochrony zdrowia zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem drobiu, AHL oraz zoonoz i czynników zoonotycznych,
  • Obsługuje lub współuczestniczy w obsłudze grup roboczych, komitetów oraz innych organów Rady UE i Komisji Europejskiej, w tym opracowuje lub uzgadniania instrukcje wyjazdowe dla przedstawiciela Polski biorącego udział w posiedzeniach, w szczególności: Grupy Roboczej Rady UE Ekspertów Weterynaryjnych – Zdrowie Zwierząt, Grupy Roboczej Rady UE Głównych Lekarzy Weterynarii, Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz, Grup Roboczych i Zespołów Zadaniowych Komisji Europejskiej organizowanych ad hoc,
  • Opiniuje lub opracowuje projekty stanowisk Rządu wobec pozarządowych projektów ustaw, stanowisk i informacji Rządu wobec wniosków Komisji Europejskiej dotyczących projektów aktów ustawodawczych oraz innych dokumentów wymagających takiego stanowiska lub informacji oraz współdziała w sporządzaniu ostatecznego tekstu ww. stanowisk lub informacji,
  • Monitoruje oraz analizuje obowiązujące przepisy Unii Europejskiej, orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Sądu, opinie i zalecenia EFSA oraz standardy i wytyczne OIE dotyczące ochrony zdrowia zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem drobiu, AHL oraz zoonoz i czynników zoonotycznych,
  • Analizuje opracowywane przez Głównego Lekarza Weterynarii programy zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, w tym chorób odzwierzęcych oraz odzwierzęcych czynników chorobotwórczych, programy mające na celu wykrycie zakażeń czynnikami wywołującymi takie choroby lub poszerzenie wiedzy o ryzyku ich wystąpienia, programy nadzoru nad chorobami zakaźnymi zwierząt oraz inne programy mające na celu zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych zwierząt (z wyłączeniem chorób, dla których sporządza się plany gotowości ich zwalczania, z wyjątkiem BSE), ze szczególnym uwzględnieniem drobiu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3 lata stażu pracy w administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (co najmniej poziom A1)
  • Znajomość prawa weterynaryjnego w zakresie ochrony zdrowia zwierząt
  • Znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Tytuł specjalisty w zakresie epizootiologii i administracji weterynaryjnej
  • 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji weterynaryjnej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Przeszkolenie w zakresie stosowania prawa weterynaryjnego
  • Znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych i zasad finansowania w dziedzinie weterynarii