kandydatów

Etat Informatyk

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 102617

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • Zagrożenie naciskami grup przestępczych

  • Zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Obsługuje mobilne stanowiska dyspozytorskie (konsole) w systemie łączności cyfrowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych w celu zapewnienia właściwej realizacji czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej (SCS) w urzędach celno-skarbowych.
  • Współpracuje z jednostkami organizacyjnymi KAS w zakresie eksploatacji i serwisowania systemu łączności cyfrowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych, w celu zapewnienia technicznej ciągłości funkcjonowania sprzętu oraz standardów komunikacji niezbędnych do realizacji zadań funkcjonariuszy SCS
  • Programuje radiotelefony na potrzeby współpracy z systemem łączności cyfrowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych w celu zapewnienia bezpieczeństwa łączności i prawidłowego działania urządzeń, niezbędnych dla właściwej realizacji czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy SCS.
  • Współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie funkcjonowania systemu łączności cyfrowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych oraz jego rozbudowy.
  • Udziela wsparcia technicznego przy usuwaniu usterek, awarii oraz przy rozwiązywaniu problemów z zakresu działania systemu łączności cyfrowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych.
  • Współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie budowy lub rozbudowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie informatyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze informatycznym
  • Prawo jazdy kat B
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub zgoda na poddanie się procedurze uzyskania takiego poświadczenia bezpieczeństwa
  • Wiedza z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • Umiejętność obsługi aplikacji Microsoft Office tj: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Outlook na poziomie średnio zaawansowanym
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 1633), ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiający formułowanie standardowych wypowiedzi oraz czytanie i rozumienie tekstów z obszaru IT
  • Wiedza z zakresu diagnozowania awarii urządzeń informatycznych i ich naprawy