kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 102384

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Pracownik wykonuje czynności o charakterze:

- statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,

- dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KPRM oraz poza nim.

Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.

Paraca na stanowisku łączy się z krajowymi lub zagranicznymi wyjazdami służbowymi, częstym reprezentowaniem urzędu na zewnątrz. Na stanowisku pracy wymagana jest dyspozycyjność. Praca wiąże się z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Zakres zadań

  • Przeprowadza analizę porównawczą przepisów krajowych i unijnych
  • Przegląda i analizuje orzecznictwo oraz pisma procesowe wpływające do Departamentu w związku z prowadzonymi postępowaniami przed Trybunałem Sprawiedliwości UE i Trybunałem EFTA
  • Bierze udział w spotkaniach, konferencjach uzgodnieniowych i komisjach prawniczych oraz przygotowuje sprawozdania z ich przebiegu
  • Pozyskuje informacje o przebiegu prac legislacyjnych przez kontakty z przedstawicielami innych urzędów
  • Zbiera informacje i dane
  • Sporządza cykliczne dokumenty o charakterze sprawozdawczym, dotyczące zadań koordynacyjnych Departamentu względem innych ministerstw i urzędów centralnych
  • Obsługuje bazę e-step oraz bazę notyfikacji krajowych środków wykonawczych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub języka francuskiego na poziomie B2
  • Posiadanie wiedzy z zakresu: prawa Unii Europejskiej i funkcjonowania instytucji UE, zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Posiadanie kompetencji miękkich: komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe lub studia doktoranckie w obszarze prawa lub aplikacja prawnicza legislacyjna lub radcowska lub adwokacka lub sędziowska
  • Znajomość języka roboczego Unii Europejskiej na poziomie B1 (innego niż język angielski jeśli wskazano jego znajomość na poziomie B2 lub innego niż język francuski jeśli wskazano jego znajomość na poziomie B2)
  • Wpis na listę radców prawnych lub adowkatów
  • Znajomość krajowego procesu legislacyjnego
  • Kursy lub szkolenia z zakresu prawa UE