Etat Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka ds. weryfikacji wycen modelowych

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Starszy/a specjalista/specjalistka ds. weryfikacji wycen modelowych

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: MBŁ/058/0722

Do Departamentu Klientów Finansowych poszukujemy osoby, która dołączy do  zespołu ekspertów i specjalistów odpowiadających zaświadczenie  usług depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Zespół do spraw weryfikacji wycen modelowych zajmuje się weryfikowaniem wycen aktywów sporządzanych przez fundusze inwestycyjne i emerytalne pod kątem ich zgodności w przepisami prawa i politykami rachunkowości, uzgadnianiem z towarzystwami funduszy inwestycyjnych metod i modeli wycen, analizą danych źródłowych stosowanych w wycenach i bieżącym monitorowaniem sytuacji emitentów instrumentów finansowych.

Możesz dołączyć do tego zespołu, rozwijać się i realizować następujące zadania:

  • Weryfikowanie adekwatności metod i modeli wycen aktywów funduszy inwestycyjnych oraz ich zgodności z przepisami prawa, statutami funduszy i politykami rachunkowości
  • Kontrolę wycen aktywów funduszy inwestycyjnych pod kątem zastosowanych modeli i metod, danych źródłowych i prawidłowości obliczeń
  • Monitorowanie aktualności danych źródłowych stosowanych w wycenie, w szczególności pomiaru ryzyka rynkowego oraz ryzyka kredytowego emitentów
  • Badanie aktywności rynków notowań, prowadzenie w powyższym zakresie korespondencji z towarzystwami funduszy inwestycyjnych i zewnętrznymi podmiotami wyceniającymi

Zaaplikuj, jeśli:

  • Masz doświadczenie w obszarze wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych zdobyte w firmie świadczącej usługi wyceny i budowy modeli wycen lub w bankowości
  • Posiadasz wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, matematyka)
  • Znasz zasady wyceny aktywów funduszy inwestycyjnych
  • Masz wiedzę z zakresu wyceny spółek i analizy finansowej
  • Twoją mocną stroną są umiejętności analityczne
  • Znasz j.angielski na poziomie średniozaawansowanym

To oferujemy:

  • umowa o pracę, bonus roczny
  • możliwość pracy w modelu hybrydowym (minimum 2 dni pracy z biura)
  • bogaty pakiet socjalny (w tym opiekę medyczną w LuxMed, dofinansowanie do wypoczynku, świąt, ZFŚS, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie)
  • możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w branży finansowej z zakresu weryfikacji wycen modelowych
  • możliwość udziału w programach rozwojowych
  • wsparcie w opracowaniu indywidualnych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa
  • bezpłatny dostęp do Legimi, Linkedin Learning, platformy językowej