kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 103341

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowego,

  • zagrożenie korupcją,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku brak windy, brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • Administruje centralnymi systemami informatycznymi utrzymywanymi w wydziale (w tym monitorowanie sprawności działania serwerów i macierzy dyskowych, optymalizowanie procesów przetwarzania danych, modernizowanie zastosowanych rozwiązań niezbędnych w procesie rozwoju systemu)
  • Analizuje i rozwiązuje złożone, ważniejsze i nietypowe problemy użytkowników systemów informatycznych Policji
  • Wykonuje czynności związane z projektowaniem i budową nowych systemów informatycznych w tym uczestniczy w pracach grup eksperckich, testowaniu i przyjęciu ich w utrzymanie
  • Analizuje i definiuje potrzeby systemów informatycznych, opracowuje specyfikacje wymagań oraz specyfikacje istotnych warunków zamówienia w zakresie właściwości Wydziału
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych, komitetów sterujących, zespołów i grup eksperckich w związku z realizowanymi w wydziale i biurze przedsięwzięciami teleinformatycznymi
  • Opracowuje procedury eksploatacyjne i awaryjne do utrzymywanych systemów informatycznych
  • Współpracuje ze specjalistami z dziedziny IT - pracownikami działów IT wybranych instytucji Państwowych w ramach realizacji zawartych porozumień
  • Proponuje nowe rozwiązania oraz zmiany w istniejących procesach zarządzania usługami w wydziale

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyczne lub pokrewne albo szkoła wyższa bez określonego profilu i studia podyplomowe kierunkowe w jednym z w/w kierunków
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w administracji systemów informatycznych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym umożliwiającym czytanie ze zrozumieniem dokumentacji technicznej
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość rozwiązań do monitorowania systemów
  • Znajomość zasad bezpieczeństwa systemów serwerowych
  • Znajomość zagadnień wydajnościowych i optymalizacyjnych baz danych
  • Znajomość zagadnień z zakresu systemów informatycznych (infrastruktura, dokumentacja techniczna)
  • Umiejętność pisania skryptów w Shell
  • Znajomość konfiguracji serwerów TCP/IP
  • Dyspozycyjność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Szkolenia specjalistyczne z zakresu administracji systemami operacyjnymi, bazami danych i serwerami aplikacyjnymi
  • Przeszkolenie z ochrony informacji niejawnych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów
  • Zdolności analityczne i prognozowania
  • Kreatywność
  • Samodzielność
  • Bardzo dobra organizacja pracy
  • Zdolności komunikacyjne i interpersonalne w tym nawiązywania kontaktów
  • Znajomość technik negocjacyjnych