kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 103331

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • zagrożenie korupcją,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku brak windy, brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Monitoruje oraz przeprowadza analizy w zakresie przestrzegania procedur bezpieczeństwa informacji i systemów teleinformatycznych, ochrony danych osobowych, polityk bezpieczeństwa operatora sieci WAN/MAN, CP SPR, SZK OST112
  • Opracowuje, uzgadnia z właściwymi podmiotami, wdraża, utrzymuje i doskonali procesy oraz strategie zarządzania systemami, sieciami teleinformatycznymi oraz usługami pozostającymi we właściwości merytorycznej wydziału
  • Opracowuje dokumentacje strategii i systemów zarządzania systemami teleinformatycznymi, w tym m.in. polityk bezpieczeństwa, polityk ciągłości działania, polityk zarządzania ryzykiem Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112), Centralnego Punktu Systemu Powiadamiania Ratunkowego (CP SPR) oraz sieci MAN KGP „MEWA”
  • Przyjmuje i realizuje zgłoszenia z zespołów: usług głosowych, zespołu bezpieczeństwa teleinformatycznego wydziału oraz innych jednostek i komórek organizacyjnych Policji oraz innych podmiotów, dotyczące naruszenia zasad bezpieczeństwa teleinformatycznego, ochrony danych osobowych, ciągłości działania systemów i sieci
  • Opracowuje założenia koncepcji budowy oraz modernizacji systemów i usług oraz rozwiązań teleinformatycznych w sieci OST 112 oraz opiniuje dokumenty w zakresie bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych, ciągłości działania i analizy ryzyka
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych powoływanych w związku z realizowanymi projektami dotyczącymi zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych na potrzeby krytycznych systemów i sieci oraz współpracuje z właściwymi merytorycznie komórkami organizacyjnymi KGP w zakresie prowadzonych postępowań przetargowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w obszarze zarządzania bezpieczeństwem informacji
  • Dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych, bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych i zarządzania ryzykiem
  • Umiejętność sporządzania dokumentacji bezpieczeństwa strategii zarządzania systemami teleinformatycznymi, analizy ryzyka
  • Znajomość technik i narzędzi informatycznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem
  • Przeszkolenie z zakresu wdrażania rozwiązań przetwarzania danych osobowych w systemach teleinformatycznych
  • Znajomość aktów prawnych regulujących funkcjonowanie systemów informatycznych Policji
  • Umiejętność projektowania systemów i sieci teleinformatycznych
  • Zarządzanie ryzykiem w projektach teleinformatycznych
  • Umiejętność graficznego modelowania /opisywania systemów i wymagań
  • Zarządzanie jakością usług oraz projektowania, eksploatacji i dostarczania usług i zarządzania aplikacjami
  • Prawo jazdy kat. B