kandydatów

Etat Młodszy kontroler skarbowy

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy kontroler skarbowy
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 103686

Warunki pracy

Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno-biurowego. Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Zakres zadań

  • Wspiera właściciela biznesowego Systemu do Rozliczania Procedur Specjalnych (RPS) w zakresie utrzymania, rozwoju i wdrażania rozwiązań w obszarze biznesowym domeny celnej w zakresie rozliczania procedur specjalnych w celu realizacji statutowych zadań.
  • Prowadzi bieżące działania analityczne, w tym analizy procesów biznesowych obsługiwanych w informatycznych systemach celnych oraz opracowuje wnioski dotyczące optymalizacji systemów i integracji danych w celu realizacji statutowych zadań.
  • Prowadzi nadzór w obszarze monitorowania działania rozwiązań i aplikacji wdrażanych centralnie w obszarze biznesowym domeny celnej w zakresie rozliczania procedur specjalnych w celu zapewnienia dostępności systemu i usprawnienia jego funkcjonalności.
  • Analizuje i koordynuje proces wdrażania zmian w systemie RPS wspierającym obsługę rozliczania procedur specjalnych w celu zagwarantowania zgodności przebiegu procesu z założeniami funkcjonalnymi systemu RPS.
  • Rekomenduje właścicielowi biznesowemu systemu RPS kierunków rozwoju funkcjonalności i potrzebnych zmian w obsłudze procesów biznesowych systemu RPS, projektuje nowe funkcjonalności, testuje je, wdraża oraz opisuje i aktualizuje modele biznesowe w celu zapewnienia zgodności i kompatybilności systemu RPS ze środowiskiem SISC.
  • Przygotowuje plany i scenariusze testowe, środowiska testowego oraz przeprowadza testy produktów w szczególności wykonuje testy jednostkowe i integracyjne dotyczące systemu RPS w celu zweryfikowania zgodności funkcjonalności z wymaganiami biznesowymi i funkcjonalnymi systemu RPS.
  • Testuje zmiany funkcjonalne systemu RPS z uwzględnieniem zmian komponentów informatycznych współpracujących w ramach SISC w celu zapewnienia zgodności systemu RPS ze środowiskiem SISC.
  • Prowadzi nadzór nad aktualnością, kompletnością i jakością danych składających się na bazę danych systemu RPS pozyskiwanych na bieżąco z innych systemów, a także danych przekazywanych przez użytkowników zewnętrznych systemu RPS w celu zapewnienia użyteczności i jakości danych przetwarzanych w systemie RPS.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze związanym z międzynarodowym obrotem towarowym
lub powyżej 4 lat w administracji
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie Działu II - Organy Krajowej Administracji Skarbowej.
  • Znajomość Unijnego Kodeksu Celnego w zakresie Tytułu VII - procedury specjalne
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętności analityczne
  • Znajomość obsługi komputera
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość ROZPORZĄDZENIA DELEGOWANEGO KOMISJI (UE) 2015/2446 z dnia 28 lipca 2015 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 w odniesieniu do szczegółowych zasad dotyczących niektórych przepisów unijnego kodeksu celnego w zakresie procedur specjalnych.