kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 104672

Warunki pracy

Budynek przy ul. Stefana Batorego 5:

Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do budynku przy ul. Stefana Batorego 5 wyposażone w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się. Na parterze i piętrach: I, II, III i IV  (z pięciu pięter budynku) znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Warunki dotyczące charakteru pracy:

  • Zastępstwo procesowe przed sądami wszystkich instancji.

Zakres zadań

  • Pełni zastępstwo procesowe Ministra przed Trybunałem Konstytucyjnym, Sądem Najwyższym i sądami powszechnymi, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz wojewódzkimi sądami administracyjnymi.
  • Sporządza opinie prawne i projekty stanowisk na polecenie Ministra i członków kierownictwa Ministerstwa w sprawach najbardziej skomplikowanych, precedensowych.
  • Sporządza opinie prawne i udziela porad prawnych komórkom organizacyjnym Ministerstwa.
  • Opiniuje projekty stanowisk komórek organizacyjnych Ministerstwa oraz organów i jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi lub przez niego nadzorowanych w sprawach, w których powstają zagadnienia prawne budzące poważne wątpliwości.
  • Opiniuje pod względem formalno-prawnym projekty umów cywilnoprawnych i porozumień, w tym proponuje zmiany postanowień umownych, budzących poważne wątpliwości interpretacyjne lub zastrzeżenia prawne.
  • Analizuje wnioski o wydanie orzeczeń prejudycjalnych przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pod kątem skutków, jakie odpowiedź udzielona na postawione we wniosku pytania może mieć dla ustawodawstwa polskiego bądź dla kierunków polityki krajowej oraz analizuje orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pod kątem wpływu zawartych w nim tez na stan ustawodawstwa polskiego i kierunki polityki krajowej, w zakresie właściwości Ministra.
  • Koordynuje proces udzielania przez Ministra upoważnień i pełnomocnictw, w tym w szczególności sprawdza zgodność z prawem projektów upoważnień lub pełnomocnictw, przygotowanych przez właściwe komórki organizacyjne Ministerstwa oraz organy i jednostki podległe Ministrowi lub przez niego nadzorowane.
  • Bierze udział w charakterze eksperta w spotkaniach wewnętrznych i zewnętrznych w sprawach, w których powstają poważne wątpliwości prawne.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie prawa
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: powyżej 1,5 roku w administracji.
  • Doświadczenie zawodowe: powyżej 3 lat w wykonywaniu pomocy prawnej.
  • Wpis na listę radców prawnych.
  • Wiedza specjalistyczna w zakresie prawa polskiego oraz funkcjonowania administracji publicznej.
  • Znajomość specjalistycznych prawniczych programów komputerowych.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
  • Umiejętność myślenia analitycznego, kreatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego.
  • Wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych lub posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą poufne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wyksztalcenie wyższe lub ukończone studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego i/lub prawa zamówień publicznych.
  • Znajomość prawniczego języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym.
  • Znajomość na poziomie komunikatywnym języka urzędowego Unii Europejskiej innego niż język angielski lub francuski lub niemiecki.
  • Wiedza specjalistyczna w zakresie prawa Unii Europejskiej oraz prawa zamówień publicznych.

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
w firmie: , Wybierz

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 22-08-2022
Wyświetleń: 63