kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 104894

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa;

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (udział w spotkaniach z

  • przedstawicielami RIO czy JST oraz Wykonawcy, udział w konferencjach o tematyce samorządowej).

Zakres zadań

  • Administruje i zarządza aplikacjami systemów informatycznych zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego BeSTi@ i SJO BeSTi@
  • Zapewnia prawidłowy przebieg informatycznego procesu pozyskiwania i zabezpieczenia bazy danych ze sprawozdań z wykonania budżetów jednostek samorządu terytorialnego
  • Współpracuje z Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF) w zakresie nadzoru nad prawidłowym działaniem serwerów systemu
  • Współpracuje z regionalnymi izbami obrachunkowymi i jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie wdrożenia i eksploatacji informatycznych systemów zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego BeSTi@ i SJO BeSTi@
  • Zarządza zmianami słownika klasyfikacji budżetowej jednostek samorządu terytorialnego, słownika jednostek samorządu terytorialnego i związków oraz opracowuje i uzgadniania reguły kontrolne
  • Sporządza bazy danych oraz opracowuje materiały statystyczno-analityczne ze sprawozdań z wykonania budżetów jednostek samorządu terytorialnego
  • Współpracuje z Głównym Urzędem Statystycznym w zakresie przekazywania danych dotyczących jednostek samorządu terytorialnego i gospodarki pozabudżetowej ujętych w programie badań statystycznych statystyki publicznej (wprowadzonym rozporządzeniem Rady Ministrów)
  • Zamieszcza dane/informacje na stronie internetowej Ministerstwa Finansów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku ekonomia lub finanse lub informatyka
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze finansów samorządów lub w obszarze administrowania systemami informatycznymi
  • Znajomość ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość, na poziomie, zaawansowanym Excela
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie: STATISTICA lub MS SQL Server lub MS ACCESS lub EXCEL
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiający płynne rozumienie i tworzenie tekstów w obszarze właściwości komórki organizacyjnej
  • Znajomość podstaw programowania