kandydatów

Etat Specjalista Rozwoju Sprzedaży

Firma: CEMEX Polska Sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

Specjalista Rozwoju Sprzedaży
Miejsce pracy: Warszawa

Zatrudnienie w ramach umowy o pracę

Poszukujemy kreatywnego osoby na stanowisko specjalisty, który będzie miał bezpośredni wpływ na rozwój produktów i usług czołowego producenta w branży budowlanej.

Jeśli chcesz współtworzyć ciekawe rozwiązania dedykowane Klientom i zapewniające im wysoki poziom satysfakcji, lubisz pracować z ciekawymi ludźmi, podejmować wyzwania tworząc przyszłość branży i cieszyć się z ich efektów... to stanowisko jest właśnie dla Ciebie.

Twoje główne zadania
  • Współtworzenie i realizacja strategii marketingowej wspierającej rozwój sprzedaży cementu i chemii budowlanej zgodnie z założonym budżetem;
  • Współtworzenie budżetu marketingowego a następnie jego realizacja i kontrola wydatków;
  • Działania nad wypracowywaniem, wdrożeniem i rozwojem nowatorskich inicjatyw dla klientów firmy;
  • Projektowanie kampanii nastawionych na pozyskiwanie nowych Klientów B2B w kanałach on-line i social mediach;
  • Analiza rynku, tworzenie prognoz sprzedaży dóbr i usług oraz wytycznych dotyczących planów sprzedaży;
  • Systematyczne gromadzenie, analizowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie, a także udostępnianie innym komórkom organizacyjnym, informacji o trendach branżowych, analizy rynku, konkurencji, dostawców, pośredników itp.;
  • Przeprowadzanie badań marketingowych wśród odbiorców oferty firmy (m.in. dotyczących ich potrzeb i oczekiwań oraz opinii na temat produktów, serwisów, oferty marketingowej i możliwości jej rozszerzenia);
  • Tworzenie strategicznych planów rozwoju produktów i usług (ustalanie celów i opracowywanie strategii, ustalanie grup docelowych, przygotowywanie oferty produktowej, usług oraz marketingowej i opracowywanie koncepcji jej pozycjonowania);
  • Ustalanie i wdrażanie programów działań z zakresu polityki produktu, ceny, dystrybucji i promocji, z wykorzystaniem nowych metod, technik i narzędzi (w tym mediów społecznościowych);
  • Optymalizacja oferty produktów i usług w oparciu o obserwację najnowszych trendów rynkowych, organizacja wdrożenia i rozwój nowych marek produktowych i serwisowych;
  • Przygotowanie nowoczesnych rozwiązań lojalizujących grupy odbiorców: platformy informatyczne, programy bonusowe, nagrodowe;
  • Szeroka współpraca ze środowiskami producentów, architektów, inwestorów, stowarzyszeń branżowych i światem nauki przy organizacji: szkoleń, seminariów, warsztatów związanych z edukacją klientów i pracowników oraz budowaniem świadomości nowoczesnej marki;
  • Planowanie i realizacja skutecznej strategii marketingowej i produktowej, tworzenie brandingu produktów;
  • Opracowywanie i nadzór nad efektywną komunikacją marketingową, przygotowanie materiałów marketingowych i ich dystrybucja;
  • Prowadzenie działań komunikacyjnych i kreowanie pozytywnego wizerunku firmy;
  • Dbałość o jakość realizowanych zadań;
  • Kontrola i ocena podjętych działań w ramach zespołu rozwoju produktu oraz marketingowych (analizy sprzedaży, udziału w rynku, badanie skuteczności i efektywności działań, ocena wewnętrznej spójności elementów marketingu mix).
Wymagania formalne
  • Min. 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (marketing, rozwój sprzedaży);
  • Znajomość najnowocześniejszych narzędzi i rozwiązań marketingowych
  • Doświadczenie w firmie w branży przemysłowej / znajomość rynku i branży;
  • Praktyczna znajomość MS Office w stopniu bardzo dobrym;
  • Mobilność i elastyczność czasowa;
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • Dobra znajomość języka angielskiego;
  • Prawo jazdy kat. B.
Oczekiwania interpersonalne
  • Kreatywność, zdolności artystyczne;
  • Wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, komunikacyjne i organizacyjne;
  • Zorientowanie na cel i pozytywne nastawienie
  • Świadomość komercyjna, umiejętność współpracy oraz budowania i utrzymywania relacji biznesowych na różnych poziomach organizacji;
  • Umiejętność planowania i organizacji działań marketingowych;
  • Umiejętność samodzielnego planowania i organizacji pracy;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność pracy nad wieloma projektami jednocześnie oraz pod presją czasu.
Co możesz zyskać pracując w CEMEX?
  • Pracę pełną wyzwań w dynamicznej organizacji oraz ambitnym i kreatywnym zespole,
  • Dostęp do najnowszych rozwiązań biznesowych,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji, rozwoju i zdobywania doświadczenia w wielu ciekawych obszarach,
  • Szansę na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku.