kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 105528

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz związane z koniecznością przygotowania stanowiska Ministra (instrukcji, prezentacji, tez) w uzgodnieniu z innymi podmiotami uczestniczącymi w procesie.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • Prowadzi międzynarodową współpracę w zakresie polityki technologicznej i innowacyjności (tj. opracowuje i opiniuje dokumenty, materiały i stanowiska dotyczące współpracy międzynarodowej; współpracuje i wymienia informacje z instytucjami krajowymi i zagranicznymi itp.)
  • Organizuje i zarządza systemem wsparcia dla projektów, w tym dla projektów powstających z inicjatywy Rady i Międzyresortowego Zespołu ds. Innowacyjności (tj. przygotowuje dokumentację projektową, identyfikuje potrzeby beneficjentów na wsparcie zewnętrzne, analizuje możliwości wsparcia w ramach dostępnych instrumentów pomocowych, zapewnia wsparcie ekspertów zewnętrznych dla projektów, prowadzi bieżącą współpracę z beneficjentami projektów).
  • Zarządza projektami realizowanymi w ramach działania 2.4 POIR 2014-2020, POPT 2014-2020 oraz FENG 2021-27 (tj. analizuje uwarunkowania, określa koncepcje, opracowuje harmonogram prac projektowych, odbiera prace cząstkowe po wykonaniu poszczególnych etapów projektu, kontroluje realizację zadań pod kątem jakości, zgodności z zakresem wykonania i zaplanowanym czasem realizacji itp.).
  • Bierze udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej (tj. przeprowadza rozeznania rynku, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, nadzoruje wykonanie umowy itp.).
  • Prowadzi obsługę procesu legislacyjnego (tj. opiniuje, uzgadniania i konsultuje projekty aktów prawnych, bierze udział w opracowywaniu programów i rozwiązań legislacyjnych w zakresie polityki innowacyjności).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: co najmniej 3 lata w obszarze polityki innowacyjnej / technologicznej / przemysłowej lub wsparcia rozwoju biznesu w zakresie innowacji lub kompetencji
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość polskiego ekosystemu innowacji i jego potrzeb / wyzwań
  • Wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE
  • Umiejętność zdobywania, przetwarzania i prezentowania informacji z różnych źródeł
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • Kreatywność
  • Myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe