kandydatów

Etat Główna Księgowa / Główny Księgowy

Firma: Energop Sp. z o.o. miejsce pracy: Sochaczew

Firma ENERGOP SPÓŁKA Z O.O. jest długoletnim doświadczonym dostawcą wysokiej klasy wyrobów rurociągowych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla przemysłu petrochemicznego, chemicznego oraz energetycznego w kraju i za granicą.

Obecnie poszukujemy osób chętnych do pracy na stanowisku:

Główna Księgowa / Główny Księgowy
Miejsce pracy: Sochaczew
Zadania:
  • prowadzenie pełnej księgowości Spółki oraz nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych i podatkowych, zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi;
  • sporządzanie miesięcznych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnych z przepisami ustawy o rachunkowości;
  • sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych, sprawozdań statystycznych, nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych – VAT, CIT;
  • odpowiedzialność za prawidłowo prowadzoną politykę rachunkowości, optymalizację procesów księgowych i podatkowych;
  • współpraca z organami skarbowymi, bankami i audytorami;
  • nadzór nad całokształtem spraw księgowych i podatkowych firmy;
  • współpraca z innymi działami firmy w celu zapewnienia sprawności procesów i obiegu informacji;
  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem księgowym;
  • opiniowanie umów pod kątem finansowym;
  • wsparcie w przygotowywaniu sprawozdań/analiz rachunkowości zarządczej, oraz raportowanie do Dyrektora finansowego.
Wymagania:
  • biegła znajomość i umiejętność praktycznego stosowania przepisów o rachunkowości
    i podatkowych (CIT, VAT);
  • doświadczenie w pracy na stanowisku głównego/ej księgowego/ej (mile widziane w firmie produkcyjnej);
  • wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu finansów i rachunkowości;
  • doświadczenie w zarządzaniu ludźmi oraz umiejętność pracy w zespole;
  • znajomość narzędzi informatycznych (koniecznie MS Office, mile widziana znajomość programu OPTIMA);
  • znajomość zasad konsolidacji sprawozdań finansowych;
  • odpowiedzialność, rzetelność, skrupulatność i zaangażowanie;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • preferowane osoby mogące podjąć pracę „od zaraz”.
Oferujemy:
  • stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
  • możliwości rozwoju;
  • dobre warunki pracy;
  • pakiet benefitów.