kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 105782

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • koordynuje i organizuje prace planistyczne dotyczące przygotowania projektu planu działalności Ministra na dany rok kalendarzowy oraz proces planowania pracy komórek organizacyjnych urzędu na dany rok kalendarzowy;
  • monitoruje stopień wykonania celów określonych w planie działalności Ministra oraz w planach pracy komórek organizacyjnych urzędu;
  • koordynuje i organizuje proces zarządzania ryzykiem zagrażającym realizacji celów określonych w planach pracy komórek organizacyjnych;
  • koordynuje, organizuje oraz prowadzi działania zmierzające do przygotowania projektu oświadczenia Ministra o stanie kontroli zarządczej, w tym przeprowadza proces samooceny;
  • przygotowuje i wdraża rozwiązania usprawniające funkcjonowanie systemu kontroli zarządczej, w tym przygotowuje przepisy prawne oraz regulacje wewnętrzne określające funkcjonowanie systemu kontroli zarządczej w kierowanych przez Ministra działach administracji rządowej oraz w Ministerstwie;
  • przygotowuje, wdraża oraz udoskonala narzędzia informatyczne wspierające procesy kontroli zarządczej;
  • prowadzi działania podnoszące świadomość pracowników Ministerstwa, m.in. poprzez prowadzenie szkoleń, konsultacji w zakresie funkcjonowania kontroli zarządczej w urzędzie;
  • organizuje procesy z zakresu kontroli zarządczej realizowane w ramach Biura Dyrektora Generalnego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3 lata stażu pracy w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość: ustawy o finansach publicznych w zakresie dot. kontroli zarządczej (art. 68-71), rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 września 2010 r. w sprawie planu działalności i sprawozdania z jego wykonania, rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 2 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oświadczenia o stanie kontroli zarządczej
  • Znajomość komunikatu nr 23 Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2009 r. w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych
  • Znajomość Komunikatu nr 6 Ministra Finansów z dnia 6 grudnia 2012 r. w sprawie szczegółowych wytycznych dla sektora finansów publicznych w zakresie planowania i zarządzania ryzykiem
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe o kierunku administracja lub zarządzanie lub ekonomia
  • 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze kontroli zarządczej lub audytu wewnętrznego lub zarządzania ryzykiem
  • Przeszkolenie z zakresu funkcjonowania kontroli zarządczej w administracji publicznej