kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 106059

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • uczestniczy w przygotowaniu materiałów dla przedstawicieli Kierownictwa MRiRW w związku z wyjazdami zagranicznymi, wizytami delegacji zagranicznych w Polsce oraz udziałem w wydarzeniach promocyjnych;
  • uczestniczy w organizowaniu wizyt oficjalnych delegacji zagranicznych w Polsce i ich udziału w imprezach organizowanych przez MRiRW;
  • uczestniczy w przygotowaniach resortu rolnictwa do przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej;
  • współpracuje z ambasadami RP w państwach europejskich oraz placówkami dyplomatycznymi tych państw w Polsce;
  • gromadzi, aktualizuje, opracowuje i upowszechnia materiały informacyjne i analizy istotne dla rozwoju współpracy gospodarczej w dziedzinie rolnictwa i rozwoju wsi, ze szczególnym uwzględnieniem zasad polityki rolnej państw Unii Europejskiej i krajów EFTA oraz regulacji w handlu zagranicznym towarami rolno-spożywczymi;
  • uczestniczy w opracowywaniu okresowych informacji i analiz na temat prowadzonej współpracy;
  • uczestniczy w przygotowaniu stanowisk MRiRW na posiedzenia bilateralnych komisji międzyrządowych i międzyresortowych oraz grup roboczych;
  • współpracuje z instytucjami w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz krajach EFTA, zajmującymi się zagadnieniami będącymi w kompetencji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • rok stażu pracy w administracji publicznej
  • Znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Wiedza o Unii Europejskiej i EFTA
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 6 miesięcy doświadczenia w pracy w obszarze związanym ze współpracą międzynarodową
  • Znajomość języka francuskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość problematyki międzynarodowej
  • Wiedza z zakresu protokołu dyplomatycznego