kandydatów

Etat Radca prawny

Firma: Kuratorium Oświaty w Warszawie miejsce pracy: Siedlce

Kuratorium Oświaty w Warszawie
Kurator Oświaty poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca prawny
Miejsce pracy: Siedlce
Ogłoszenie o naborze Nr 106345

Warunki pracy

Budynek w którym znajduję się Delegatura Kuratorium Oświaty posiada dziewięć kondygnacji. Delegatura znajduję się na dwóch piętrach siódmym i szóstym. W budynku znajdują się 2 windy oraz 1 toaleta przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych - możliwość poruszania się po budynku. Brak oznaczeń dla osób niewidomych. Brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym. Praca w siedzibie urzędu oraz poza siedzibą. Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin.

Zakres zadań

  • udziela porad, konsultacji, opinii prawnych i wyjaśnień w zakresie stosowania prawa i orzecznictwa w sprawach prowadzonych przez urząd,
  • opiniuje pod względem formalno-prawnym projekty umów, porozumień, decyzji, postanowień i innych dokumentów opracowywanych w urzędzie,
  • wykonuje zastępstwa procesowe przed sądami powszechnymi i administracyjnymi oraz organami administracji publicznej w charakterze pełnomocnika, a także sprawuje nadzór prawny nad egzekucją należności,
  • opracowuje oraz opiniuje pod względem prawnym i legislacyjnym projekty aktów prawnych opracowywanych w urzędzie,
  • sporządza i wnosi skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz odpowiedzi na skargi kasacyjne wnoszone przez strony.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze oraz ukończona aplikacja radcowska
lub aplikacja prokuratorska lub aplikacja sędziowska
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie zawodowe: co najmniej 2 lata w pracy na stanowisku radcy prawnego w jednostkach administracji publicznej
  • Wpis na listę radców prawnych
  • Znajomość procedur administracyjnych
  • Znajomość przepisów z zakresu zamówień publicznych
  • Znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Znajomość przepisów związanych z udzielaniem dotacji
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa pracy
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa cywilnego
  • Umiejętność analizy i syntezy informacji
  • Umiejętność skutecznego komunikowania się w mowie i piśmie
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją autorstwa Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku;
  • znajomość prawa oświatowego,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy;
  • systematyczność i solidność;