kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 106501

Warunki pracy

Praca na stanowisku wiąże się z zagrożeniem korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: https://www.gov.pl/web/premier/deklaracja-dostepnosci

Zakres zadań

  • Opiniuje umowy, umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, porozumienia, regulaminy, klauzule informacyjne i inne dokumenty opracowane przez komórki merytoryczne KPRM, pod kątem prawnym i legislacyjnym, współpracując z pracownikami komórek organizacyjnych oraz pracownikami podmiotów zewnętrznych
  • Bierze udział w opracowywaniu polityk, procedur, dokumentacji bezpieczeństwa informacji oraz wytycznych i standardów bezpieczeństwa
  • Bierze udział w analizie oraz wyjaśnianiu incydentów bezpieczeństwa informacji, w tym naruszeń z zakresu ochrony danych osobowych
  • Bierze udział w przeprowadzaniu analizy ryzyka
  • Realizuje politykę wewnętrzną w obszarze informowania, budowania świadomości i podnoszenia kompetencji pracowników KPRM, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), krajowych aktów prawnych, wydanych w związku z RODO oraz procedur SZBI KPRM
  • Opiniuje projekty aktów prawa krajowego, regulacji wewnętrznych oraz innych dokumentów w zakresie bezpieczeństwa informacji
  • Wykonuje zadania w zakresie prowadzenia zbiorczego Rejestru czynności przetwarzania danych osobowych (rejestr czynności) i zbiorczego Rejestru kategorii czynności przetwarzania danych osobowych (rejestr kategorii), na podstawie zgłoszeń przekazywanych przez komórki merytoryczne, realizujące czynności przetwarzania danych osobowych w KPRM oraz dla Ministra Cyfryzacji
  • Bierze udział w audytach wewnętrznych SZBI

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 2 lat w zakresie bezpieczeństwa informacji
  • Przeszkolenie w zakresie: przeprowadzania audytów wewnętrznych zgodnie z norma ISO 27001, przeprowadzania analizy ryzyka
  • Dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość: praktyczna normy ISO 27001, przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa informacji, danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa
  • Umiejętności: przeprowadzania audytów/kontroli, prowadzenia analiz ryzyka, konstruowania i opiniowania umów, prowadzenia analiz, sporządzania prezentacji
  • Kompetencje miękkie: myślenie analityczne, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, komunikacja, rzetelność, współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Praktyczna znajomość przepisów RODO oraz opiniowania klauzul informacyjnych