Etat Starszy specjalista/ Główny Specjalista/ Ekspert w Wydziale Modelowania i Prognozowania Ruchu, w Dep

Firma: Centrum Unijnych Projektów Transportowych miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko
Starszy specjalista/ Główny Specjalista/ Ekspert w Wydziale Modelowania i Prognozowania Ruchu, w Departamencie Analiz Transportowych i Programowania
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: 61/2022

Dołącz do CUPT!
Dążymy do zapewnienia pracownikom atrakcyjnych i konkurencyjnych warunków płacy i pracy.
Największym naszym kapitałem są pracownicy. Razem będziemy tworzyć przyjazną i nowoczesną
Instytucję. Staramy się zapewnić równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.
U nas możesz pracować z domu w formie telepracy w formule 50/50.

Zapraszamy do odwiedzenia strony CUPT> KARIERA> Benefity i udogodnienia.

Podstawowe obowiązki:
  • Realizacja działań związanych z budową, utrzymaniem i aktualizacją międzygałęziowego modelu
  • ruchu dla sektora transportu.
  • Przygotowanie narzędzi oraz przygotowanie i przetwarzanie informacji/danych niezbędnych do
  • zasilenia międzygałęziowego modelu ruchu dla sektora transportu.
  • Realizacja działań w zakresie prowadzenia analiz strategicznych programów rządowych i ich
  • projektów, w tym przygotowywanie krajowych prognoz ruchu.
  • Realizacja działań związanych ze sporządzaniem analiz dla sektora transportu w zakresie
  • wydajności systemu transportowego, mobilności, porównawczych wariantów inwestycyjnych
  • oraz analiz prognostycznych ruchu dla sektora transportowego.
  • Współpraca z beneficjentami i potencjalnymi beneficjentami realizującymi kompleksowe Plany
  • Transportowe.
  • Przygotowywanie informacji dotyczących projektów transportowych współfinansowanych ze
  • środków wspólnotowych w zakresie analiz popytu i podaży dla różnych gałęzi transportu oraz
  • prognoz ruchu dla poszczególnych projektów współfinansowanych ze środków EU.
  • Wykształcenie wyższe.
  • Staż pracy:
    • minimum 2 lata na stanowisko Starszy specjalista,
    • minimum 3 lata na stanowisko Główny specjalista/ Ekspert.
  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: techniczne lub związane z analizą danych,
  • statystyką, informatyką, matematyką, telekomunikacją.
  • Praca w oprogramowaniu dedykowanemu modelowaniu ruchu (PTV VISUM).
  • Znajomość programów do tworzenia, edycji, analizowania i wyświetlania danych geoprzestrzennych (GIS).
Wymagania dodatkowe:
  • Biegła znajomość MS EXCELL.
  • Znajomość problematyki sektora transportu.
  • Znajomość zagadnień związanych z tematyką modelowania i prognozowania ruchu.
  • Znajomość zagadnień związanych ze zjawiskami społeczno-gospodarczymi i mobilnością ludności.
  • Co najmniej roczne doświadczenie zawodowe w procesie przetwarzania i analizy dużych zbiorów danych (Big Data).
  • Umiejętność analitycznego myślenia i przygotowywania zbiorczych analiz, raportów i opracowań pisemnych oraz prezentacji wyników raportów.
  • Umiejętność stawiania hipotez, wyciągania wniosków przez analizowanie i interpretowanie
  • dostępnych danych oraz dostrzeganie związków przyczynowo – skutkowych.
  • Podstawowa znajomość statystyki.
  • Znajomość języka angielskiego.
  • Bardzo dobra organizacja pracy.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Dokładność, staranność i rzetelność w realizacji powierzonych obowiązków.
Wykaz Dokumentów aplikacyjnych:
  • CV zawierające dane osobowe, o których mowa w art. 22¹ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.
  • Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. 2022 poz. 1510).
  • List motywacyjny (opcjonalnie)

Prosimy o przesyłanie Aplikacji przy uwzględnieniu, że:

  • w przypadku podania danych osobowych wykraczających poza przepisy art. 22¹ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 z późn. zm.), prosimy o zawarcie w Aplikacji klauzuli o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanej Aplikacji, przez
Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie, przekazanych dla potrzeb rekrutacji na
stanowisko, na które aplikuję. Przez realizację procesu rekrutacji w CUPT rozumie się także jego dokumentowanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z klauzulą informacyjną dla kandydatów do pracy.”

  • w przypadku podania danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO1 (tzw. dane szczególnych kategorii), wymagane jest zawarcie w Aplikacji dodatkowo klauzuli o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (tzw. dane szczególnych kategorii). Przez realizację procesu rekrutacji w CUPT rozumie się także jego dokumentowanie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z klauzulą informacyjną dla kandydatów do pracy”

Aplikacje należy przesyłać za pomocą przycisku aplikowania wraz z podaniem nazwy stanowiska i numeru rekrutacji w tytule maila.

  • CUPT zastrzega sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane Aplikacje.
  • Aplikacje bez wskazanego numeru rekrutacji mogą nie brać udziału w rekrutacji, chyba że z ich treści jednoznacznie wynika, w której rekrutacji kandydat składający Aplikację bierze udział.
  • CUPT będzie kontaktował się z kandydatem za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.