kandydatów

Etat Podreferendarz

Firma: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Podreferendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 106545

Warunki pracy

Budynek ul. Senatorska 14

  • budynek Pałac Blanka. Budynek jednopiętrowy, bez podjazdu dla wózków inwalidzkich. Na wyposażeniu budynku znajduje się transporter gąsiennicowy typu T09 „ROBY” przeznaczony do transportu po schodach osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

  • ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich pomiędzy piętrami.

  • konieczna asysta innego pracownika/opiekuna.

Budynek ul. Senatorska 12

  • budynek bez podjazdu dla wózków inwalidzkich. Na wyposażeniu budynku znajduje się transporter gąsiennicowy typu T09 „ROBY” przeznaczony do transportu po schodach osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

  • pomieszczenia służbowe usytuowane na 1 i 2 piętrze budynku.

Ponadto:

  • brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,

  • nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy,

  • obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe,

  • praca w pokoju wieloosobowym,

  • praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych, np.: kserokopiarka, skaner, niszczarka.

  • przemieszczanie się pomiędzy budynkami Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zakres zadań

  • Przeprowadza kontrolę formalno-rachunkową, sprawdza zgodność otrzymywanych dokumentów z planem rzeczowo-finansowym, z obowiązującymi przepisami i wewnętrznymi procedurami, dekretuje dokumenty.
  • Przygotowuje i wykonuje operacje na rachunkach bankowych poprzez wprowadzanie dokumentów do wykonania przelewu i wyciągów bankowych do systemu finansowo-księgowego.
  • Prowadzi ewidencję księgową rachunku bankowego w zakresie budżetu państwa dysponenta III stopnia części 25 - Kultura fizyczna oraz części 40 - Turystyka.
  • Prowadzi kontrolę zgodności dokumentów finansowych (faktur, rachunków, itp.) z umowami na realizację zadań oraz sprawdza realizację płatności z budżetem zadaniowym.
  • Prowadzi ewidencję zaangażowania i zgodności z planem rzeczowo-finansowym budżetu państwa dysponenta III stopnia części Kultura fizyczna oraz części 40 - Turystyka.
  • Sprawdza umowy z wnioskami oraz je rejestruje, weryfikuje płatności, analizuje i ocenia dokumentację księgową oraz weryfikuje salda kont rozrachunkowych w zakresie budżetu państwa dysponenta III stopnia części 25 - kultura fizyczna oraz części 40 - Turystyka.
  • Zastępuje pracownika ds. ewidencji finansowo-księgowej dysponenta III stopnia cz. 25 - Kultura fizyczna oraz cz. 40 - Turystyka w czasie jego nieobecności.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy biurowej
  • Znajomość ustawy o rachunkowości wraz z aktami wykonawczymi.
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych wraz z aktami wykonawczymi.
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Umiejętność skutecznej komunikacji.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Kursy lub szkolenia zawodowe z zakresu rachunkowości budżetowej
  • Umiejętność obsługi programu QNT Quorum - modułu finansowo-księgowego i asystenta zarządzania finansowaniem oraz IOBP TREZOR.