kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 106597

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
-częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
-krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Nabór na zastępstwo

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy z zakresu nadzoru i monitorowania procesu przygotowania i realizacji przez urzędy morskie inwestycji morskich, w tym zadań realizowanych w ramach Programu ochrony brzegów morskich oraz finansowanych ze środków UE, w szczególności poprzez: analizowanie programów inwestycji, ocenę rzeczową przygotowania projektów inwestycyjnych zgłaszanych do finansowania w projekcie budżetu państwa, monitorowanie postępów realizacji inwestycji (w tym identyfikowanie ryzyk i problemów oraz przygotowywanie rekomendacji w zakresie działań zapobiegawczych i naprawczych), udział w wizytach nadzorczych, przygotowywanie opinii, stanowisk i informacji o realizowanych inwestycjach morskich, udział w grupach, zespołach i spotkaniach dotyczących realizowanych inwestycji, weryfikacje, w uzgodnieniu z Wydziałem Finansowo-Organizacyjnym, w zakresie rzeczowym rozliczeń inwestycji zakończonych
  • Opracowuje i prowadzi nadzór nad realizacją programów wieloletnich dot. infrastruktury portowej/dostępowej oraz ochrony brzegów, w szczególności: monitoruje stopień wykonania wskaźników wynikających z realizacji programów wieloletnich, dokonuje ewaluacje programów wieloletnich i formułuje propozycje ich zmian, bierze udział w pracach legislacyjnych związanych z ustanowieniem bądź nowelizacją programu wieloletniego, przygotowuje dla Sejmu coroczną Informację z wykonania w danym roku programu wieloletniego pn.: „Program ochrony brzegów morskich” oraz harmonogram prac na rok następny
  • Organizuje cykliczne posiedzenia rad koordynacyjnych do spraw inwestycyjnych, w tym: opracowuje agendy posiedzenia, zapewnia wsparcie logistyczne, sporządza projekt protokołu z posiedzenia
  • Prowadzi obsługę procesu legislacyjnego w zakresie przygotowywania projektów aktów prawnych (np. opracowuje projekty założeń, projekty ustaw i projekty rozporządzeń) oraz wprowadza zmiany w projektach aktów prawnych
  • Opracowuje projekty odpowiedzi na: interpelacje, zapytania i wystąpienia poselskie, oświadczenia i wystąpienia senatorskie, dezyderaty, opinie i wystąpienia komisji parlamentarnych oraz wystąpienia posłów Parlamentu Europejskiego; wnioski, skargi, petycje i pytania obywateli oraz instytucji; wnioski o udostępnienie informacji publicznej
  • Bierze udział w planowaniu zamówień publicznych oraz w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej, w tym przeprowadza rozeznanie rynku, szacuje wartość zamówienia, sporządza opis przedmiotu zamówienia i projekt umowy, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, nadzoruje wykonanie umowy
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym akty prawne.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze związanym z gospodarką morską
lub nadzorem inwestycyjnym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Ogólna znajomość problematyki z zakresu gospodarki morskiej, w tym zagadnień dot. inwestycji morskich
  • Znajomość przepisów dotyczących zamówień publicznych
  • Ogólna znajomość problematyki z zakresu gospodarki morskiej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe