kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miejsce pracy: Warszawa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 107142

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

praca w biurze jak również kilkudniowe wyjazdy do oddziałów GDDKiA,
obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Narzędzia i materiały pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, obsługa urządzeń biurowych, w tym komputer z monitorem ekranowym (ponad 4 godziny dziennie). Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się  –   drzwi z kontrolą dostępu i  samozamykaczami.

Zakres zadań

  • Weryfikuje i kontroluje zgodność funkcjonowania systemów teleinformatycznych służących do przetwarzania informacji niejawnych ze szczególnymi wymaganiami bezpieczeństwa oraz przestrzegania procedur bezpiecznej eksploatacji; prowadzi cykliczne i doraźne kontrole Systemów TI w Centrali i Oddziałach GDDKiA, z których sporządza raporty z kontroli oraz podsumowania z przeprowadzonych kontroli; udziela wskazówek i pomocy Administratorom Systemu TI podczas wystąpienia niestandardowych problemów związanych z funkcjonowaniem Systemu TI,
  • Uczestniczy w projektowaniu i opracowaniu dokumentacji bezpieczeństwa Systemu TI (oraz jej zmian), tj. Szczególnych Wymagań Bezpieczeństwa Systemu i Procedur Bezpiecznej Eksploatacji, oraz bierze udział w procesie zarządzania ryzykiem w systemie teleinformatycznym służącym do przetwarzania informacji niejawnych (raz w roku lub w przypadku wystąpienia takiej konieczności) przy współpracy z Administratorami Systemu TI w Systemie TI,
  • Organizuje, koordynuje i prowadzi szkolenia dla pracowników pełniących funkcje Administratorów i Zastępców Administratorów Systemu TI oraz Systemu Niejawnej Poczty Internetowej OPAL (SNPI OPAL) z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz przygotowuje materiały na szkolenia dla użytkowników Systemu TI; konsultuje tematy szkoleń z Administratorami Systemu TI,
  • Kontroluje i aktualizuje wykazy osób posiadających dostęp do Systemu TI,
  • Prowadzi nadzór nad właściwą konfiguracją sprzętu i oprogramowania na stanowiskach komputerowych. Akceptuje proponowane zmiany– zgodnie z zapisami dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego. Nadzoruje właściwe użytkowanie, przechowywanie, przekazywanie do serwisu sprzętu. Uczestniczy w komisyjnym niszczeniu zbędnych nośników informacji. Monitoruje funkcjonowanie Systemu TI i reaguje na sygnały o incydentach w zakresie bezpieczeństwa. Wyjaśnia przyczyny i przygotowuje rozwiązania,
  • Wykonuje czynności związane z pełnieniem funkcji Lokalnego Inspektora Systemu Niejawnej Poczty Internetowej (SNPI OPAL), sporządza Karty użytkowników SNPI OPAL dla pracowników Centrali
  • Obsługuje urządzenia (programowanie kart dostępu, przeglądanie historii zdarzeń) systemów teletechnicznych w strefach ochronnych oraz przestrzega terminowości przeprowadzania konserwacji tych systemów
  • Wykonuje czynności nałożone przez Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych, np. sporządza zaświadczenia o przeszkoleniu, prowadzi rejestr wydanych zaświadczeń pracowników GDDKiA, prowadzi teczki tematyczne w zakresie bezpieczeństwa TI, szkoli pracowników Centrali z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze teleinformatyki,
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne”, z wyjątkiem poświadczenia bezpieczeństwa wydanego w wyniku przeprowadzenia postępowania, o którym mowa w art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych. (Dz.U. z 2019 r. poz. 742 z późn. zm.);
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „TAJNE”, „NATO SECRET”, „SECRET UE/EU SECRET” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie poszerzonego postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 742 z późn. zm.);
  • zaświadczenie stwierdzające odbycie specjalistycznego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego dla inspektorów bezpieczeństwa teleinformatycznego prowadzonego przez ABW lub SKW;
  • Znajomość przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych wraz z aktami wykonawczymi, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego;
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy, orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, komunikatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe