kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 107410

Warunki pracy

Budynek przy ul. Stefana Batorego 5:

Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do budynku przy ul. Stefana Batorego 5 wyposażone w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się,

Na parterze i piętrach: I, II, III i IV  (z pięciu pięter budynku) znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Warunki dotyczące charakteru pracy:

  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,

  • praca w warunkach wzmożonego stresu,

  • praca pod presją czasu.

Zakres zadań

  • Sporządza listy wynagrodzeń pracowników i funkcjonariuszy wraz z rozliczeniem nieobecności z tytułu choroby i macierzyństwa oraz nalicza za ten okres właściwe świadczenia z tytułu choroby i macierzyństwa oraz rozlicza urlopy wychowawcze i bezpłatne - zgodnie z kodeksem pracy, regulacjami właściwymi dla danej grupy zatrudnienia (członkowie korpusu służby cywilnej, pracownicy nieobjęci mnożnikowym systemem wynagrodzeń, kierownicze stanowiska państwowe, funkcjonariusze służb podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych), przepisami w zakresie świadczeń pieniężnych finansowanych z ubezpieczenia chorobowego, składek społecznych i zdrowotnych, Funduszu Pracy oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.
  • Sporządza listy wypłat dotyczące pozostałych należności dla pracowników i funkcjonariuszy Ministerstwa, w tym: nagród jubileuszowych, nagród uznaniowych, dodatkowego wynagrodzenia rocznego, ekwiwalentów za urlop, odpraw emerytalnych, odpraw w związku z rozwiązaniem stosunku pracy, świadczeń wynikających z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, polegających na obliczeniu należnych kwot, wprowadzeniu ich do sytemu FT-Płace, wprowadzeniu list do systemu Ft-FK (automatycznie lub ręcznie) oraz przygotowaniu przelewów z tytułu ww. należności na osobiste rachunki bankowe w systemie bankowości elektronicznej NBP.
  • Przygotowuje w zakresie wynagrodzeń i uposażeń sprawozdawczość budżetową oraz inne sprawozdania i informacje wynikające z przepisów ogólnych - zgodnie z określonymi w nich zasadami i terminami sporządzania, a także zestawienia oraz informacje na potrzeby wewnętrzne Ministerstwa.
  • Obsługuje pracowników w zakresie wypłacanych wynagrodzeń i innych należności, w tym: informuje i udziela wyjaśnienia zainteresowanym pracownikom w zakresie naliczonych wypłat, przygotowuje zaświadczenia o wysokości wynagrodzeń na prośbę pracowników, sporządza deklaracje roczne o uzyskanych przez pracownika dochodach oraz zaliczkach pobranych na podatek dochodowy w danym roku (druk PIT), przygotowuje zaświadczenia niezbędne do ustalenia rocznej podstawy składek emerytalno-rentowych, przygotowuje informacje dla komorników, informacje i zaświadczenia dla ZUS w zakresie wypłacanych świadczeń chorobowych oraz odprowadzonych składek na ubezpieczenie społeczne.
  • Prowadzi bieżący monitoring w zakresie wypłat dokonywanych z funduszu wynagrodzeń w celu przedstawienia aktualnej informacji finansowej - zgodnie z określonymi zasadami i terminami sporządzania.
  • Ustala i rozlicza należności oraz sporządza właściwe deklaracje elektroniczne z tytułu potraceń publicznoprawnych wynikających ze stosunku pracy, służby oraz umów cywilnoprawnych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, składek oraz świadczeń z ubezpieczeń społecznych, składki zdrowotnej, Funduszu Pracy, wpłat na PPK, wpłat na PFRON oraz prowadzi bieżącą i terminową dokumentację dotyczącą pracowników w przedmiotowym zakresie w dedykowanych systemach, platformach, programach informatycznych oraz uzgadnia kwoty ujęte w deklaracjach z dokumentacją płacową pracowników oraz ewidencją księgową.
  • Sporządza listy wynagrodzeń bezosobowych, w tym dla zleceniobiorców z tytułu umów cywilnoprawnych, członków komisji działających przy Ministrze SWiA z tytułu udziału w pracach komisji oraz osób fizycznych niebędących pracownikami, na podstawie właściwych przepisów i decyzji oraz przygotowuje przelewy w systemie bankowości elektronicznej NBP z tego tytułu. Wprowadza dane kadrowo-płacowe do systemu FT-Kadry, tj. dane osobowe, dane bankowe na potrzeby dokonywania płatności, dane na potrzeby pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz przygotowuje właściwe druki PIT.
  • Prowadzi bieżącą współpracę z komórką ds. kadrowych Ministerstwa w zakresie spraw kadrowo-płacowych pracowników i funkcjonariuszy Ministerstwa obecnych i byłych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 2 lat doświadczenia zawodowego w obszarze pracy przy naliczaniu wynagrodzeń
  • Wiedza w zakresie: zasad naliczania wynagrodzeń, rozliczania nieobecności z tytułu niezdolności do pracy, dokonywania obowiązkowych potrąceń z wynagrodzeń
  • Umiejętność obsługi systemów informatycznych dedykowanych dla powyższego stanowiska
  • Umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność przekazania posiadanej wiedzy, skrupulatność, umiejętność priorytetyzacji zdań, otwartość na zmiany
  • Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, umiejętność myślenia analitycznego, orientacja na klienta
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego
  • Wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych lub posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne”
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy w administracji publicznej
  • Przeszkolenie w zakresie odbycia kursu kadrowo-płacowego

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
w firmie: , Wybierz

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 03-10-2022
Wyświetleń: 55