Etat Starszy Specjalista / Główny Specjalista w Departamencie Prawnym i Zamówień Publicznych

Firma: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa miejsce pracy: Warszawa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Jesteśmy największą Agencją płatniczą w Europie. Zajmujemy się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udzielamy pomocy ze środków krajowych. Zatrudniamy ponad 11 tys pracowników w całej Polsce. Naszym pracownikom oferujemy stałe zatrudnienie, przejrzyste zasady wynagradzania, możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

Starszy Specjalista / Główny Specjalista w Departamencie Prawnym i Zamówień Publicznych
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: ARiMR/DPZP/145/22

Stanowisko pracy ds. obsługi zamówień publicznych

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba/1 etat- umowa o pracę

Oferujemy:
  • przejrzyste zasady wynagradzania,
  • stałe zatrudnienie,
  • możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,
  • pracę w największej agencji płatniczej w Europie.
Główne obowiązki:
  • Zapewnienie zgodności prowadzonych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z ustawą Prawo zamówień publicznych.
  • Przygotowanie projektów dokumentów dotyczących postępowań o udzielenie zamówienia publicznego we współpracy z właściwymi Departamentami/Biurami składającymi wniosek o wszczęcie tegoż postępowania.
  • Przygotowanie i przedłożenie do podpisu Kierownika Zamawiającego lub osoby upoważnionej pism powołujących komisje przetargowe.
  • Prowadzenie pisemnej dokumentacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.  Przygotowanie sprawozdań ze stanu zaawansowania realizowanych przez Agencję postępowań o udzielenie zamówień publicznych na potrzeby innych komórek organizacyjnych.
  • Przygotowanie, zamieszczenie, przekazanie ogłoszeń zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
  • Przygotowanie we współpracy z właściwymi Departamentami/Biurami składającymi wniosek o wszczęcie postępowania, projektów wystąpień do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych związanymi z danym postępowaniem.
  • Dokonywanie uzgodnień, wyjaśnień, modyfikacji dokumentacji postępowań o udzielenie zamówienia publicznego oraz wysyłanie, zamieszczanie stosownej informacji zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
  • Przygotowanie, przekazanie i zamieszczanie niezbędnych informacji o wynikach postępowań o udzielenie zamówienia publicznego stosownie do wymagań określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
  • Przygotowanie ostatecznego projektu umowy w celu zebrania paraf i podpisów osób upoważnionych zgodnie z wewnętrznymi przepisami.
  • Po zakończeniu postępowania przekazanie polecenia wypłacenia, zwrotu wadium wykonawcom biorącym udział w postępowaniu.
  • Koordynowanie przygotowania materiałów na potrzeby organów kontroli wewnętrznej i zewnętrznej.
  • Sporządzanie metryczek niezwłocznie po zakończeniu prowadzonego postępowania.
  • Przechowywanie dokumentów prowadzonych i zakończonych spraw oraz ich archiwizowanie zgodnie z Instrukcją Kancelaryjną.
  • Wykonywanie innych czynności zleconych przez bezpośredniego przełożonego.

Wymagania konieczne:
  • Wykształcenie wyższe;
  • Min. 2-letni staż pracy w prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
  • Umiejętność formułowania na piśmie stanowiska w sprawie rozstrzygnięcia odwołania.
  • Znajomość przepisów krajowych i wspólnotowych z zakresu zamówień publicznych.
  • Praktyczna znajomość przepisów w zakresie Prawa zamówień publicznych
Wymagania pożądane:
  • Zdolność analitycznego myślenia, obowiązkowość, sumienność, rzetelność, dokładność, dobra organizacja czasu i miejsca pracy, zdolności interpersonalne, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.
  • Wymagana kultura osobista w kontaktach interpersonalnych.