kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 107492

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

UMOWA NA ZASTĘPSTWO

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Współuczestniczy w przygotowywaniu i opiniowaniu projektów dokumentów rządowych, oraz sprawuje nadzór nad ich wdrażaniem, w obszarze lotnictwa cywilnego, w szczególności w zakresie rozwoju lotnisk, obsługi naziemnej oraz funkcjonowania podmiotów lotniczych;
  • Prowadzi sprawy związane z wykonywaniem przez Ministra zadań wynikających z ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego związanych z przekazywaniem nieruchomości Skarbu Państwa, stanowiących lotniska wojskowe lub ich części, jednostkom samorządu terytorialnego na cel związany z modernizacją lub budową lotniska cywilnego;
  • Monitoruje regulacje prawne UE i międzynarodowych organizacji lotniczych, a także inne akty normatywne, w szczególności dotyczące rozwoju lotnisk, obsługi naziemnej oraz podmiotów lotniczych w Polsce;
  • Analizuje i koordynuje przygotowanie ocen i rekomendacji w zakresie: zatwierdzania planów generalnych lotnisk, ustanawiania sieci portów lotniczych stanowiących grupę lotnisk użytku publicznego zarządzanych przez tego samego zarządzającego, w ramach której wprowadza się wspólny system opłat lotniskowych, wyrażania zgody na zastosowanie przez zarządzającego lotniskiem użytku publicznego wspólnego systemu opłat lotniskowych na lotniskach użytku publicznego obsługujących to samo miasto lub konurbację, wniosków o dofinansowanie obowiązku użyteczności publicznej zarządzającego lotniskiem użytku publicznego oraz przewoźnika lotniczego;
  • Realizuje zadania w zakresie funkcjonowania i rozwoju rynku transportu lotniczego w Polsce, w tym prowadzi analizy i przedstawia wnioski;
  • Wykonuje zadania w ramach zarządzania kryzysowego, powszechnego obowiązku obrony w zakresie planowania operacyjnego i stałego dyżuru oraz przygotowania i wykorzystania na potrzeby obronne państwa infrastruktury portów lotniczych i środków transportu lotniczego, pełni rolę krajowego punktu kontaktowego w ramach Europejskiej Komórki Zarządzania Kryzysowego w Lotnictwie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość procesów legislacyjnych
  • Znajomość ustawy - Prawo lotnicze
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe