kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 108634

Warunki pracy

    • Praca biurowa przy monitorze ekranowym w wymiarze powyżej 4 godzin dziennie

    • Narzędzia pracy: komputer i sprzęt biurowy

    • Budynek przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami

    • Praca przy naturalnym i sztucznym oświetleniu

    • Praca w pokoju, który jest klimatyzowany

    • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Zakres zadań

  • Przetwarza dane przekazywane przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie ich działalności telekomunikacyjnej, zgodnie z wytycznymi ustawy Prawo telekomunikacyjne
  • Sporządza analizy i prognozy rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych
  • Przygotowuje bazy danych, zestawienia oraz raporty na podstawie danych pochodzących z corocznej sprawozdawczości
  • Projektuje, modyfikuje i utrzymuje raporty, kokpity zarządcze oraz aplikacje biznesowe wspierające realizację ustawowych obowiązków Prezesa UKE przy wykorzystaniu narzędzi BI oraz Excel
  • Wspiera innych pracowników Departamentu w zakresie analizy wymagań, identyfikacji źródeł danych, raportowania oraz tworzenia baz danych oraz tworzy narzędzia macro
  • Współpracuje z krajowymi i zagranicznymi podmiotami (w tym z BEREC, Komisją Europejską), w zakresie właściwości Wydziału

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego doświadczenie w sporządzaniu analiz danych

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość przepisów ustaw: Prawo telekomunikacyjne, o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych, Kodeks postępowania administracyjnego.
  • Znajomość: rynku telekomunikacyjnego i zmian na nim zachodzących umożliwiających identyfikowanie problemów i zastosowanie odpowiednich rozwiązań, zagadnień z zakresu ekonomii i statystyki.
  • Umiejętność: sporządzania analiz ekonomicznych, interpretacji pojęć telekomunikacyjnych i ich właściwego zastosowania, precyzyjnego formułowania wniosków wynikających z generowanych raportów, sprawnego i samodzielnego wyszukiwania informacji oraz właściwego doboru danych niezbędnych do przeprowadzania analiz, dokonania ich oceny i weryfikacji, stosowania metodologii prognozowania, obsługi programów MS Excel i Power Point.
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne, orientacja na klienta/interesanta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi oprogramowania do analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych
  • Umiejętność obsługi oprogramowania Business Intelligence