kandydatów

Etat Wizytator ds. nadzoru pedagogicznego

Firma: Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 7669386, z dnia 2022-10-24

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

02-675 Warszawa, ul. Wołoska 5

poszukuje kandydata do pracy na stanowisku

Wizytator ds. nadzoru pedagogicznego

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: Rekrutacja – wizytator

Opis stanowiska

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych jest niższy niż 2%.

Wymiar etatu: 1etat, umowa o pracę

Liczba stanowisk pracy: 1 stanowisko

Miejsce wykonywania pracy: Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Warszawa, ul. Wołoska 5

Warunki pracy:

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
    • praca administracyjno-biurowa wykonywana w pozycji siedzącej,
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
    • stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, obsługa urządzeń biurowych, w tym komputera z monitorem ekranowym,
    • bariery architektoniczne: brak podjazdów.
  • 3. Praca w siedzibie oraz w terenie w siedzibach nadzorowanych szkół polskich za granicą.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wykonywanie zadań z zakresu nadzoru pedagogicznego nad szkołami polskimi przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczpospolitej Polskiej i nauczycielami oddelegowanymi do pracy w sekcjach polskich funkcjonujących w systemach oświaty innych krajów,
  • koordynowanie i realizacja zadań z zakresu awansu zawodowego nauczycieli szkół, o których mowa w pkt. 1 oraz szkół prowadzonych przez organizacje społeczne zarejestrowane za granicą,
  • obsługa administracyjna związana z organizacją procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkołach polskich za granicą, w tym udzielanie odpowiedzi na korespondencję związaną z zakresem obowiązków,
  • weryfikacja arkuszy organizacji pracy szkół,
  • współorganizowanie konferencji dla dyrektorów szkół, a także przekazywanie informacji o istotnych zagadnieniach dotyczących systemu oświaty i zmianach w przepisach prawa dotyczącego funkcjonowania szkół,
  • przygotowywanie i podawanie do publicznej wiadomości na stronie internetowej organu analiz wyników sprawowanego nadzoru pedagogicznego, w tym wniosków z kontroli.

Wymagania

Wymagania niezbędne do objęcia stanowiska wizytatora:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz.U.2020 r. poz. 1551 z późn. zm. ) stanowisko wizytatora mogą zajmować:

  • nauczyciele mianowani lub dyplomowani, którzy posiadają dyplom magisterski (ukończone studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie) posiadający :
  • ukończone formy doskonalenia w zakresie administracji lub zarządzania lub
  • co najmniej 2-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym w przedszkolu, szkole, placówce bądź zakładzie kształcenia nauczycieli lub
  • co najmniej 2-letni staż pracy w urzędzie organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołami
    i placówkami lub w urzędzie organu prowadzącego szkoły lub placówki na stanowisku związanym
    z organizacją pracy, szkół i placówek;
  • nauczyciele akademiccy mający co najmniej 5-letni staż pracy w uczelni i ukończone formy doskonalenia w zakresie administracji lub zarządzania.

Wymagania dodatkowe:

  • znajomość przepisów z zakresu prawa oświatowego, kodeksu postępowania administracyjnego,

  • umiejętność stosowania prawa w praktyce,

  • umiejętność obsługi komputera,

  • umiejętność definiowania celów i priorytetów oraz organizacji pracy własnej,

  • aktualizowanie wiedzy w zakresie wykonywanych obowiązków, w tym bieżące śledzenie zmian w przepisach prawnych,

  • umiejętność korzystania z przepisów prawa i regulacji wewnętrznych Ośrodka,

  • umiejętność pracy w zespole,

  • samodzielność, odpowiedzialność, dokładność, skrupulatność, terminowość,

  • ukończone kursy z zakresu zadań.

Dokumenty wymagane przy składaniu wniosku:

  • życiorys/CV i list motywacyjny;
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o treści:
    „Zapoznałe/am się z treścią klauzuli informacyjnej zawartej w treści ogłoszenia o pracę. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w CV oraz w dokumentach aplikacyjnych dostarczonych przeze mnie na potrzeby obecnego procesu rekrutacji przetwarzanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą z siedzibą w Warszawie, ul. Wołoska 5”
  • Oświadczenia o treści:
    Ja niżej podpisany(a) oświadczam, że:
    • posiadam pełną zdolność do czynności prawnych i korzystam z praw publicznych,
    • nie toczy się przeciwko mnie postępowanie karne w sprawie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne,
    • nie byłem/am skazany/a prawomocnym wyrokiem za umyślnie przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
    • posiadam obywatelstwo polskie.
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy,
  • kopie dokumentów potwierdzających: przygotowanie pedagogiczne, wymagany staż pracy, ukończone formy doskonalenia,
  • kopia aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego.