kandydatów

Etat Specjalista ds. Podatków

Firma: MOTOKARIERA S.C. miejsce pracy: Warszawa

Dla naszego Klienta - firmy z branży motoryzacyjnej, MotoKariera poszukuje doświadczonych kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. Podatków
Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków:
  • Czynny udział w prowadzeniu rozliczeń podatkowych, przede wszystkim w zakresie CIT, VAT, WHT a także PIT, PCC, AKC oraz podatków lokalnych,
  • Bieżące wsparcie merytoryczne zespołu księgowego,
  • Weryfikacja i opiniowanie dokumentów (umów, dokumentów księgowych oraz innej dokumentacji źródłowej) z perspektywy podatkowej, opiniowanie projektów prowadzonych w Spółce pod kątem konsekwencji i ryzyk podatkowych,
  • Udział w przygotowywaniu/aktualizacji procedur podatkowych,
  • Udział w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych oraz przygotowanie deklaracji CIT-TP,
  • Analiza i raportowanie schematów podatkowych (MDR),
  • Identyfikacja obszarów potencjalnego ryzyka podatkowego,
  • Analiza regulacji podatkowych, interpretacja orzeczeń sądowych oraz ich implementacja w odniesieniu do konkretnych przypadków występujących w firmie,
  • Współpraca z działem księgowości i innymi działami spółki w zakresie implementacji nowych przepisów podatkowych w systemach finansowo-księgowych oraz uczestniczenie w projektach związanych z automatyzowaniem raportowania podatkowego,
  • Kontakt z organami podatkowymi i obsługa ewentualnych kontroli.
Nasz Klient oczekuje:
  • Wykształcenia wyższego kierunkowego (preferowane prawnicze, ekonomiczne lub w obszarze finansów i rachunkowości),
  • Ugruntowanej, praktycznej wiedzy w zakresie podatków, w szczególności VAT i CIT,
  • Minimum trzyletniego doświadczenia zdobytego na podobnym stanowisku lub w doradztwie podatkowym,
  • Bardzo dobrej znajomości MS Excel,
  • Znajomości języka angielskiego (mile widziana),
  • Zdolności analitycznych,
  • Samodzielności i dobrej organizacji pracy,
  • Komunikatywności, umiejętności pracy w zespole, pozytywnego nastawienia.
Firma oferuje:
  • Pracę w renomowanej firmie o stabilnej pozycji na rynku,
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Pracę w systemie hybrydowym (praca w biurze połączona z home office),
  • Opiekę medyczną,
  • Świadczenia ZFŚS,
  • Dostęp do pakietów sportowych.