kandydatów

Etat Radca

Firma: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Radca
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 108958

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Pracownik wykonuje czynności o charakterze:

- statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,

- dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KPRM oraz poza nim.

Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.

Praca na stanowisku związana jest z nietypowymi godzinami pracy (w tym dyżurami), permanentną obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzaniem kontroli w innych urzędach, częstym reprezentowaniem urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Zakres zadań

  • Weryfikuje i opiniuje projekty planów finansowych na kolejny rok budżetowy, składanych do Kancelarii przez jednostki podległe i nadzorowane przez dysponentów części 16 i części 23 (państwowych osób prawnych, agencji wykonawczych, instytucji gospodarki budżetowych) oraz państwowych funduszy celowych
  • Opiniuje zmiany w planach finansowym jednostek podległych i nadzorowanych (państwowych osób prawnych, agencji wykonawczych, instytucji gospodarki budżetowych) oraz państwowych funduszy celowych
  • Weryfikuje i ocenia poprawność sprawozdań z wykonania planów finansowych (w tym sprawozdań budżetowych, w zakresie operacji finansowych, sprawozdań finansowych) jednostek podległych, nadzorowanych (państwowych osób prawnych, agencji wykonawczych, instytucji gospodarki budżetowych) oraz państwowych funduszy celowych. Weryfikuje w systemie TREZOR sprawozdania z wykonania planów finansowych jednostek podległych, nadzorowanych oraz państwowych funduszy celowych w układzie zadaniowym
  • Przeprowadza kwartalne i półroczne analizy z realizacji planów finansowych jednostek podległych i nadzorowanych oraz dysponentów państwowych funduszy celowych
  • Na bieżąco współpracuje z komórkami organizacyjnymi Kancelarii oraz jednostkami podległymi, nadzorowanymi i dysponentami państwowych funduszy celowych w celu zapewnienia właściwego planowania i wykonania dochodów i wydatków oraz przychodów i kosztów oraz z Ministerstwem Finansów
  • Współpracuje przy sporządzaniu informacji dla potrzeb komisji sejmowych i senackich oraz rocznej informacji z realizacji planów finansowych przez jednostki podległe i nadzorowane oraz dysponentów państwowych funduszy celowych
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych, rozwiązań systemowych, dotyczących finansów publicznych, podatków i innych dziedzin prawa powiązanych z gospodarką finansową
  • Przygotowuje wyjaśnienia i odpowiedzi kontrolom i audytorom, w tym kontrolerom Najwyższej Izby Kontroli w zakresie planowania i wykonania planów finansowych przez jednostki podległe i nadzorowane oraz dysponentów państwowych funduszy celowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 4 lat w jednostkach sektora finansów publicznych w zakresie udziału w
opracowaniu rocznego planu finansowego, wieloletnich planów finansowych lub udziału w przygotowaniu zmian w planach finansowych
  • Znajomość przepisów prawa z zakresu: ustawy o finansach publicznych wraz z przepisami wykonawczymi; ustawy o rachunkowości i prowadzenia gospodarki finansowej jednostek sektora finansów publicznych, ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • Znajomość organizacji i funkcjonowania administracji publicznej
  • Posiadanie umiejętności z zakresu obsługi komputera i aplikacji biurowych (MsOffice: Word, Excel, Outlook, Power Point oraz Internet)
  • Posiadanie kompetencji miękkich: podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja w tym asertywność, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • znajomość przepisów prawa z zakresu: ustawy o służbie cywilnej; ochrony danych osobowych
  • Kompetencje miękkie: myślenie analityczne, rzetelność, negocjowanie