kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 109975

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

·     praca przy komputerze oraz przy użyciu innych urządzeń biurowych (np. ksero),

·     obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe,

·     praca pod presją czasu

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/warunki-pracy

Zakres zadań

  • Analizuje wymagania systemów IT oraz analizuje otoczenie prawne i/ lub biznesowe z zakresu bezpieczeństwa informacji;
  • Projektuje systemy IT, wytwarza i/ lub zatwierdza modele (analityczne, projektowe, etc.);
  • Wdraża systemy IT;
  • Zapewnia bezpieczeństwo systemów IT w obszarze kreowania zasad i wymagań, w tym: tworzy oraz aktualizuje politykę i procedurę bezpieczeństwa systemów IT;
  • Prowadzi analizy zdarzeń związanych z bezpieczeństwem informacji przetwarzanych w systemach teleinformatycznych Ministerstwa;
  • Prowadzi rejestry/ listy/ ewidencję z zakresu bezpieczeństwa informacji;
  • Bierze udział w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań o zamówienia publiczne w zakresie właściwości komórki organizacyjnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji w obszarze IT,
  • znajomość języka angielskiego: poziom A2,
  • znajomość systemów i aplikacji,
  • znajomość zasad rozwiązywania problemów w zakresie zadań realizowanych przez II linię wsparcia,
  • znajomość przepisów w zakresie ochrony danych osobowych,
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych,
  • znajomość ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,
  • znajomość problematyki bezpieczeństwa informacji w systemach IT,
  • współpraca, komunikacja, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • myślenie analityczne, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe