kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110380

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • przygotowuje propozycje w zakresie budżetu zadaniowego i Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na kolejne lata, propozycje z zakresu Planu Operacyjnego, w tym Komunikacyjnego PROW 2014-2020 i KSOW;
  • udziela dyrektorom nadzorowanych szkół i placówek rolniczych pomocy w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z ich finansowaniem oraz realizacją programów i projektów krajowych i zagranicznych, w tym obejmujących działania PROW 2014-2020 i KSOW;
  • opracowuje informacje w zakresie skutków finansowych z tytułu awansu zawodowego nauczycieli oraz podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami, a także innych środków z rezerw celowych budżetu państwa;
  • prowadzi sprawy związane z doskonaleniem zawodowym nauczycieli szkół i placówek rolniczych, współdziała przy organizacji różnego rodzaju form dokształcania młodzieży i osób dorosłych oraz monitoruje wydarzenia organizowane przez szkoły i placówki rolnicze, w tym także w zakresie działań objętych PROW 2014-2020 i KSOW;
  • prowadzi sprawy związane z promocją kształcenia rolniczego oraz wspiera szkoły w podejmowaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, w tym w zakresie działań objętych PROW 2014-2020 oraz realizacji Planu Działania KSOW 2014-2020;
  • analizuje i opiniuje pod względem merytorycznym wnioski dotyczące planowania i wykonania wydatków szkół i placówek rolniczych w tym: remontów, zakupów pomocy dydaktycznych i wyposażenia, inwestycji oraz wynagrodzeń pracowników;
  • prowadzi sprawy związane z realizacją zadań edukacyjnych przez organizacje pozarządowe, zleconych przez ministra zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie;
  • przygotowuje projekty aktów prawnych w zakresie działań Wydziału, propozycje pism i interpelacji oraz skarg, listów i wniosków, opiniuje przepisy związane z PROW 2014-2020 i KSOW oraz akty prawne regulujące sprawy oświaty, w szczególności dotyczące finansowania szkół i placówek rolniczych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3 lata stażu pracy w administracji publicznej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (poziom co najmniej A1)
  • Znajomość funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa oświatowego
  • Znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych oraz finansowania zadań oświatowych
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Wiedza z zakresu finansowania projektów z funduszy unijnych
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe o kierunku rolnictwo
  • 2 lata doświadczenia w pracy w obszarze finansów publicznych
  • Wiedza z zakresu PROW 2014-2020 i KSOW
  • Znajomość zagadnień z zakresu funkcjonowania szkół i placówek rolniczych w systemie oświaty
  • Kreatywność