kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110148

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • zagrożenie korupcją,

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku brak windy, brak podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Analizuje bieżące wydatkowanie środków finansowych w ramach przyznanego limitu finansowego oraz uzgadnia stan realizacji zadań z wydziałami biura i Biura Finansów KGP
  • Uczestniczy w przygotowywaniu materiałów planistycznych dotyczących zaangażowania zawartych przez BŁiI KGP umów, zamówień i zleceń oraz planowanych płatności w zakresie całego okresu obowiązywania zobowiązań (rok bieżący i lata kolejne)
  • Weryfikuje realizację planu finansowo-rzeczowego Biura oraz koordynuje przesunięcia środków finansowych pomiędzy zadaniami realizowanymi w ramach przyznanego finansowego
  • Uczestniczy w pracach analitycznych wydziału i w tworzeniu nowych koncepcji oraz rozwiązań metodycznych niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania biura
  • Analizuje i weryfikuje w zakresie wstępnej kontroli formalno-rachunkowej dokumenty księgowe otrzymywane od kontrahentów i wydziałów merytorycznych biura (faktury, faktury korygujące, noty księgowe), potwierdzające wykonanie zleceń, zamówień, umów oraz potwierdza zgodność wydatku z planem finansowo-rzeczowym biura na dany rok budżetowy i przekazuje te dokumenty do Biura Finansów KGP
  • Uczestniczy w przygotowaniu informacji dla Biura Finansów KGP w zakresie zapotrzebowania na środki finansowe wynikające z bieżącej realizacji zaciągniętych zobowiązań (zawartych umów)
  • Nalicza kary umowne na podstawie informacji otrzymanych z właściwych wydziałów merytorycznych biura w związku z opóźnieniem w realizacji zamówień, zleceń, umów lub zobowiązań gwarancyjnych
  • Wprowadza i analizuje dane do narzędzia informatycznego „Plan finansowo-rzeczowy BŁiI KGP”

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w pracy z zakresu rozliczania i wydatkowania środków finansowych
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, o rachunkowości
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office (Excel, Word)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe