kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110738

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- kontakt z klientem zewnętrznym,

- budynek architektonicznie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Przygotowuje projekty decyzji i postanowień w zakresie rozpoznawania środków odwoławczych od decyzji administracyjnych wojewodów w przedmiocie wpisu organizacji pozarządowych na listy podmiotów uprawnionych do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, jak również w przedmiocie wykreślenia organizacji pozarządowych z tych list.
  • Przygotowuje i analizuje projekty aktów prawnych, w tym ustaw i rozporządzeń, mających na celu uregulowanie systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.
  • Współpracuje z wojewodami, jednostkami samorządu terytorialnego, samorządami adwokatów i radców prawnych oraz organizacjami pozarządowymi.
  • Analizuje zbiorcze informacje o wykonywaniu zadań polegających na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczeniu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.
  • Opracowuje wnioski z analizy informacji zbiorczych o wykonywaniu zadań polegających na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, świadczeniu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej oraz opracowuje roczną ocenę Ministra Sprawiedliwości z zakresu realizacji tych zadań.
  • Analizuje funkcjonowanie systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej i dokonuje jego oceny.
  • Współpracuje z pracownikami departamentu ds. informatyzacji oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie procesu wsparcia i rozbudowy systemu teleinformatycznego do obsługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej, w zakresie występujących w tym systemie teleinformatycznym błędów oraz ich usuwania, jak również w zakresie prowadzenia strony internetowej Ministra Sprawiedliwości do obsługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
  • Koordynuje prowadzony przez Ministra Sprawiedliwości system teleinformatyczny do obsługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej, w tym nadzoruje prawidłowość funkcjonowania tego systemu, umieszcza i aktualizuje w tym systemie materiały dla użytkowników, prowadzi szkolenia dla użytkowników systemu oraz nadzoruje stronę internetową Ministra Sprawiedliwości do obsługi nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Doskonalenie zawodowe, Identyfikacja z misją urzędu, Komunikacja, Myślenie analityczne, Otwartość na zmiany, Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, Pozytywne podejście do klienta, Zorientowanie na osiąganie celów
  • Zaawansowana umiejętność obsługi programów komputerowych MS Office: Word, Excel
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz rozporządzenia o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie: wyższe prawnicze
  • Ukończona aplikacja legislacyjna
  • Znajomość Prawa zamówień publicznych