kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110715

Warunki pracy

Warunki pracy:

  • praca biurowa w siedzibie urzędu

  • użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością - brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową

  • brak windy

  • stanowisko pracy usytuowane jest na II piętrze budynku

  • pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami

  • stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Prowadzenie spraw i gromadzenie dokumentacji dot. wdrażania strategii archiwów państwowych, w tym przygotowywanie raportów podsumowujących.
  • Prowadzenie portfela projektów strategicznych, w tym organizowanie naborów projektów oraz gromadzenie i analiza danych dot. złożonych w naborach inicjatyw, przyjętych projektów m.in. w zakresie zaangażowania zasobów.
  • Organizacja pracy w tym organizacja spotkań powołanych ciał kolegialnych.
  • Proponowanie rozwiązań i działań usprawniających proces wdrażania strategii oraz szkoleń w tym zakresie.
  • Przygotowywanie i przekazywanie informacji i komunikatów nt. wdrażania strategii dla różnych odbiorców, w dostępnych kanałach informacyjnych.
  • Monitorowanie wdrażania i ewaluacja strategii, w tym kontrola realizacji projektów strategicznych przygotowanie informacji w tym zakresie dla komitetu sterującego oraz modyfikacja dokumentu.
  • Monitorowanie zmian w otoczeniu sieci Archiwów Państwowych mogących mieć wpływ na wdrażanie strategii i realizację przyjętych w niej celów, w tym m.in. w zakresie krajowych dokumentów strategicznych i ministerialnych programów.
  • Realizowanie innych zadań zleconych przez dyrektora DOA, m.in. w ramach zastępstw w celu usprawnienia działania Departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze organizacji pracy, planowania i prowadzenia spotkań, badań, organizowania szkoleń lub zbierania i analizy danych, przygotowywania raportów lub innego typu informacji podsumowujących.
  • Znajomość ustaw, zagadnienia ogólne: o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, o służbie cywilnej.
  • Bardzo dobra umiejętność organizacji pracy, komunikatywność i umiejętność współpracy.
  • Biegła obsługa komputera, co najmniej w środowisku Windows i MS Office.
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz formułowania jasnych precyzyjnych wypowiedzi.
  • Wysoka kultura osobista.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość ustaw: o kontroli w administracji rządowej, o finansach publicznych.
  • Znajomość rekomendacji Prezesa Rady Ministrów dla centralnej administracji rządowej w zakresie organizacji biura portfela, zarządzania programami i projektami.
  • Znajomość organizacji sieci Archiwów Państwowych.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym B1.