kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110530

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • prowadzi sprawy w zakresie opiniowania i monitorowania działań ARiMR, w tym postępu prac w zakresie prawidłowego funkcjonowania Systemu Identyfikacji Działek Rolnych (LPIS) w technologii GIS oraz systemu monitorowania obszarów dla potrzeb płatności w ramach systemu wsparcia bezpośredniego, działań PROW 2014-2020, interwencji w ramach Planu Strategicznego WPR (PS WPR) objętych Zintegrowanym Systemem Zarządzania i Kontroli;
  • prowadzi sprawy, w tym rozpatruje pisma beneficjentów oraz udziela szczegółowych informacji, w tym dla komisji sejmowych i senackich, i przygotowuje projekty odpowiedzi na interpelacje i zapytania posłów i senatorów, w sprawach związanych z wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (ONW) w ramach PROW 2014-2020;
  • uczestniczy w przygotowywaniu projektów stanowiska Polski na posiedzenia Komitetu Wspólnej Polityki Rolnej, Grup Roboczych Rady UE, Specjalnego Komitetu ds. Rolnych, Rady Ministrów UE i innych instytucji, w ramach kompetencji Wydziału, w szczególności w zakresie LPIS, systemu monitorowania obszarów oraz działania ONW w ramach PS WPR, jak również uczestniczy w tych posiedzeniach;
  • uczestniczy w misjach audytowych organów UE, w tym Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Trybunału Obrachunkowego oraz analizuje i opiniuje dokumenty dotyczące przeprowadzania w ARiMR kontroli ww. organów;
  • analizuje, monitoruje oraz przygotowuje propozycje zmian, w tym w zakresie upraszczania przepisów dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej w zakresie kompetencji Wydziału, w szczególności w zakresie LPIS oraz monitorowania obszarów;
  • współpracuje przy opracowaniu projektów aktów prawnych regulujących zasady, tryb i warunki przyznawania pomocy w ramach Płatności dla obszarów ONW w ramach PROW 2014-2020, w celu zapewnienia podstaw prawych do realizacji działania, w tym uczestniczy w przygotowywaniu dokumentów i uczestniczy w pracach Komitetu Monitorującego PROW 2014-2020 w zakresie płatności ONW.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3 lata stażu pracy
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym (poziom co najmniej B2)
  • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem Wspólnej Polityki Rolnej
  • Znajomość regulacji prawnych w zakresie płatności bezpośrednich obowiązujących w Polsce
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie wyższe z dziedziny nauk: rolniczych lub społecznych lub inżynieryjno-technicznych
  • Rok doświadczenia zawodowego w obszarze rolnictwa
  • Znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność analitycznego myślenia