kandydatów

Etat Naczelnik wydziału

Firma: Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie
Dyrektor Generalny Głównego Inspektoratu Sanitarnego poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik wydziału
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110807

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa w godz. 08:15-16:15, obsługa komputera minimum 7 godz. dziennie, użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów), stanowisko pracy wymaga umiejętności pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu. Charakter pracy oraz konieczność tworzenia dokumentacji wymagać będzie współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi. W związku z tym, w zależności od potrzeb, praca będzie wymagać przemieszczania się na terenie budynku i poza nim. Stres związany z pracą pod presją czasu oraz reprezentowaniem urzędu na zewnątrz. Wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego lub samochodów służbowych. Pomieszczenie zakładu pracy uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada platformę schodową dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściu do budynku od ul. Targowej 65. Drzwi wejściowe do budynku od strony ul. Targowej 65 pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W budynku Głównego Inspektoratu Sanitarnego korytarze są przestronne, pozbawione progów, ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie korzystać z czterech toalet znajdujących się na parterze, II, IV i VI piętrze. Istnieje również możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności oraz korzystania z parkingu podziemnego.

Zakres zadań

  • Nadzoruje wykonywanie zadań przez pracowników Wydziału w obszarze suplementów diety, akceptuje informacje dla producentów o wszczęciu postępowania wyjaśniającego oraz pisma wychodzące z Wydziału w zakresie przyjmowania i weryfikacji powiadomień o pierwszym wprowadzeniu do obrotu, nadzoruje dokumenty wpływające i wychodzące z podległego Wydziału oraz dokonuje oceny pracowników
  • Podejmuje decyzje dotyczące zasad weryfikacji powiadomień zarówno pod względem merytorycznym jak i formalnym po wcześniejszym uzgodnieniu ze swoim przełożonym
  • Udziela konsultacji pracownikom Wydziału oraz innym zainteresowanym stronom, w tym organom urzędowej kontroli w obszarze suplementów diety i żywności wzbogaconej
  • Uzgadnia rozwiązania z innymi komórkami organizacyjnymi GIS oraz z Zespołem do spraw Suplementów Diety przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej
  • Uzgadnia z Dyrektorem stanowiska/działania związane z realizacją zadań Wydziału o szczególnie skomplikowanym charakterze
  • Uczestniczy w posiedzeniach Grup Roboczych i/lub Eksperckich KE w obszarze suplementów diety oraz wykonuje zadania związane z udziałem w posiedzeniu związane z uzgodnieniem i przygotowaniem stanowiska
  • Współpracuje z ekspertami krajów członkowskich oraz jednostkami Komisji Europejskiej i Rady w zakresie suplementów diety
  • Przygotowuje plany próbkobrania suplementów diety zestawienia, analizy

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe profilowane technologia żywności lub nauki przyrodnicze lub medyczne lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji w obszarze bezpieczeństwa żywności lub w organach urzędowej kontroli żywności
  • Wiedza z zakresu bezpieczeństwa żywności i żywienia
  • Znajomość przepisów prawa żywnościowego
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętność jasnego i zwięzłego przekazywania wyjaśnień i przedstawiania stanowiska
  • Umiejętność redagowania pism urzędowych
  • Umiejętność korzystania z naukowych źródeł informacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Dobra organizacja pracy własnej
  • Odpowiedzialność
  • Rzetelność
  • Sumienność
  • Umiejętność współpracy i kierowania zespołem
  • Umiejętność analizowania problemów i proponowania rozwiązań