kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 111317

Warunki pracy

    • Praca administracyjno-biurowa.

    • Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe.

    • Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów).

    • Zagrożenie korupcją. Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

    • Budynek przy ul. Brackiej 4  jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Z uwagi na konstrukcję budynku utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. W budynku brak jest windy umożliwiającej wjazd osobie na wózku inwalidzkim. W budynku znajduje się łazienka dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Projektuje systemy IT z obszaru zabezpieczenia społecznego i rodziny (ZSiR), w tym: zbiera wymagania dla systemów IT; zatwierdza modele projektowe, w tym przypadki użycia; weryfikuje poprawność dokumentów dostarczanych przez wykonawców umów dotyczących utrzymania i rozwoju systemów.
  • Zapewnia utrzymanie i rozwój systemów IT z obszaru ZSiR, w tym: administruje i zapewnia rozwój systemów IT z obszaru ZSiR (m.in. zapewnia odpowiednią jakość danych, zarządza zmianą, zapewnia zgodności systemów ze zdefiniowanymi wymaganiami etc.); koordynuje i monitoruje zewnętrzne usługi serwisowe systemów IT z obszaru ZSiR; weryfikuje poprawność dokumentów i usług świadczonych przez wykonawców umów dotyczących utrzymania i rozwoju systemów IT z obszaru ZSiR.
  • Wdraża systemy oraz zmiany w systemach IT z obszaru ZSiR, w tym: przygotowuje plan i harmonogram wdrożenia; prowadzi nadzór nad przygotowywaniem i udostępnianiem warstwy aplikacji oraz dokumentacji wdrożeniowej; zarządza zmianą (wprowadza modyfikacje w trakcie wdrożenia); wspiera użytkowników w czasie wdrażania systemów IT z obszaru ZSiR.
  • Przygotowuje dokumentację niezbędną do wszczęcia procedur przetargowych w zakresie związanym z utrzymaniem i rozwojem systemów IT w obszarze ZSiR, w tym bierze udział w komisjach przetargowych i komisjach odbioru prac związanych z projektami realizowanymi w obszarze ZSiR.
  • Opiniuje projekty aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych dot. obszaru ZSiR.
  • Gromadzi i archiwizuje dokumentację systemów IT z obszaru ZSiR (techniczną, powykonawczą, administracyjną i użytkową) umożliwiając dostęp do aktualnych informacji nt. systemów, w tym m.in. ich budowy, sposobu instalacji i konfiguracji oraz obsługi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze wdrażania lub utrzymania i rozwoju systemów teleinformatycznych

  • Znajomość metodyki prowadzenia projektów informatycznych
  • Wiedza z zakresu projektowania systemów IT
  • Umiejętność analizy i specyfikowania wymagań funkcjonalnych dla systemów i usług IT
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Komunikatywność
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe