kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 110843

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

1.      Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

2.      Zagrożenie korupcją.

3.      Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.

W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

Zakres zadań

  • Przygotowuje treści dotyczące promocji służby zagranicznej, aplikacji dyplomatyczno-konsularnej oraz zagadnień związanych z polską polityką zagraniczną (w tym materiały graficzne oraz audiowizualne) przeznaczone do publikacji na stronie internetowej Akademii Dyplomatycznej oraz profilach w mediach społecznościowych.
  • Bierze udział w działaniach komunikacyjnych Akademii Dyplomatycznej dotyczących promocji służby zagranicznej, aplikacji dyplomatyczno-konsularnej oraz zagadnień związanych z polską polityką zagraniczną, adresowanych do różnych środowisk (w szczególności szkół, wyższych uczelni, studentów oraz zagranicznych dyplomatów).
  • We współpracy z właściwymi merytorycznie komórkami koordynuje z ramienia Akademii Dyplomatycznej proces zawierania przez MSZ porozumień o współpracy w zakresie szkoleń dyplomatycznych z ministerstwami spraw zagranicznych krajów trzecich oraz zagranicznymi odpowiednikami Akademii Dyplomatycznej.
  • Planuje i realizuje działania dotyczące promocji polskiej służby zagranicznej (w tym aplikacji dyplomatyczno-konsularnej) we współpracy z uczelnianymi biurami karier, kołami naukowymi, organizacjami studenckimi oraz targami pracy.
  • Koordynuje udział Akademii w międzynarodowych zrzeszeniach organizacji szkoleń dyplomatycznych.
  • Współpracuje z przełożonym przy opracowywaniu projektów aktów prawnych i instrukcji wewnętrznych - w zakresie właściwości stanowiska.
  • Przygotowuje, we współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi, tezy, projekty wystąpień i materiały koncepcyjne dla kierownictwa Akademii Dyplomatycznej i MSZ - w zakresie właściwości stanowiska.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równorzędne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego Powyżej 1 roku w obszarze stosunków międzynarodowych i/lub współpracy z mediami i/lub komunikacji społecznej lub powyżej 4 lat w jednostkach sektora finansów publicznych.
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Znajomość aktów prawnych: o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie; ustawy o służbie cywilnej; ustawy o służbie zagranicznej; ustawy Kodeks postępowania administracyjnego; Konwencji wiedeńskiej.
  • Wiedza z zakresu: redakcji stron internetowych oraz prowadzenia kanałów w mediach społecznościowych; znajomości struktury i zasad funkcjonowania administracji rządowej oraz podziału kompetencji pomiędzy ministerstwami i urzędami centralnymi; zasad protokołu dyplomatycznego; wiedza o współczesnym świecie.
  • Umiejętność: współpracy, argumentowania, analitycznego myślenia.
  • Zorientowanie na osiąganie celów, samodzielność i inicjatywa, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1 oraz innego oficjalnego języka UE na poziomie B2.
  • Znajomość aktów prawnych: ustawy Prawo zamówień publicznych; ustawy o finansach publicznych; ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  • Wiedza z zakresu: bieżących problemów międzynarodowych, podstaw prawnych funkcjonowania NGO, zarządzania projektami.